Medimagazin logo
Onlar diş değil düş doktoru! (FOTO-GALERİ)
Literatürde Dentafobi olarak adlandırılan ‘Diş hekimi korkusu’ birçoğumuzun kâbusudur. Aslında son derece önemli olan diş sağlığımız belki de bu korku yüzünden bize tarifsiz acılar yaşatır. Bu korkuyu yenmenin çeşitli yolları var elbette. Ancak Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği üyelerinin bu pozlarını ve ne amaçla yaptıklarını öğrendiğinizde koşa koşa dişçiye gitmek isteyeceksiniz!..
Kaynak: HABERTÜRK -
Onlar diş değil düş doktoru! (FOTO-GALERİ)
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bundan 2 yıl önce “Her ay bir dolgunuzu bir dişhekimliği öğrencisinin eğitimi için yapar mısınız?” diyerek yola çıkan Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği üyelerinin  sağladığı destek sayesinde, ilk yıl 26 diş hekimliği öğrencisine, bu yıl ise 34 diş  hekimliği öğrencisine burs sağlandı.
EDAD şimdi de yeni bir sosyal sorumluluk projesi ile gündeme geliyor. Sensodyne’in
sponsorluğunda gerçekleştirilen ‘Düş Doktorları’ projesi çerçevesinde, beyaz önlükleri
ile muayenehanelerinde görmeye alışkın olduğumuz EDAD üyeleri, özel yaşamlarında
uğraştıkları hobilerini sergileyerek poz verdiler. Fotoğrafçı Engin Yıldız tarafından çekilen kareler ‘Düş Doktorları’ adı altında bir kitapta derlendi. Kitabın geliri EDAD Sosyal Sorumluluk Projesi’nin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla değerlendirilecek.

 

AYSUN CANAN: Rüzgârın Kızı da diyorlar ona. Motosiklet kullanmak en büyük tutkusu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra kendini estetik ve kozmetik diş hekimliği konusunda geliştirdi. Canan, her fırsatta motosikleti ile yeni dünyalar keşfetmeye çalışıyor.

 

 

 

BERNA İZMİRLİ EVRENOL: En büyük tutkusu Scotter ile yolları arşınlamak olan Evrenol, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ortodontist olarak muayenehanesinde çalışmalarını sürdürüyor. Evrenol, günlük hayatın stresini Scotter ile dolaşarak atıyor.

 

 

ASLI ERCANLI ÜNAL: Evli ve bir kız çocuğu annesi Aslı Ercanlı Ünal’ın diş hekimliği dışındaki en önemli meraklarından biri vahşi hayvanlar. Bir yılana hiç korkmadan dokunabilen hatta koluna dolayabilen Ünal 1994 İstanbul Diş Hekimliği Fakültesi mezunu ve çalışmalarını Bağdat Caddesi’ndeki muayenehanesinde sürdürüyor.

 

AYŞEGÜL DEMİRAĞ: Ritim duygusu ile diş hekimliğini başarı ile birleştirmiş olan Ayşegül Demirağ, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu. En büyük tutkusu Afrika ezgileri olan Demirağ her fırsatta kendini bu ezgilerin ritmine teslim ediyor. Ayşegül Demirağ çalışmalarını 22 yıl önce kurduğu estetik merkezinde başarı ile sürdürüyor.

 

EFE ÇELEBİ: Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu Efe Çelebi’nin tutkusu uçmak. Kendine vakit ayırabildiğinde model helikopterini uçurmaktan büyük keyif alıyor.

 

DUYGU KARAOSMANOĞLU: Muayenehanesinde olduğu gibi tenis kortlarında da fırtına gibi esen Duygu Karaosmanoğlu, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu. Çalışmalarını estetik diş hekimliği alanında yürütüyor.

 

 

ENGİN TAVİLOĞLU: Sanatın ve sporun birçok dalı ile uğraşıyor. Taviloğlu basketbol, tenis ve golf oynamanın yanı sıra suluboya resim yapıyor ve saksofon çalıyor. Pek çok sergi açan Engin Taviloğlu İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu. Çalışmalarını kendi muayenehanesinde sürdürüyor.

 

CAN ERGENE: Golf sahalarının rakip tanımaz diş hekimi Can Ergene eğitimini tamamladıktan sonra uzun yıllar Amerika’da çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüp muayenehane açtı.

 

BORA MURAT: Resiflerin büyüsüne kapılmış, dalmayı kendine hobi edinmiş Bora Murat, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu. Murat, ünlü diş hekimi Ata Anıl ile çalışmaya başlamış ve hâlâ çalışmalarını Ardent Dental Klinik’te sürdürüyor.

düş doktorları
estetik diş hekimliği
dentafobi
estetik diş hekimliği akademisi derneği
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300