Medimagazin logo

Diş hekimliğinde bilgisayar destekli üretimler arttı

Özel Dentatürk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Protez Uzmanı Gülşah Toyman, diş hekimliğinde kullanılan bilgisayar destekli üretimler sayesinde daha başarılı sonuçların elde edildiğini söyledi.
 Diş hekimliğinde bilgisayar destekli üretimler arttı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Gülşen Toyman, endüstri alanında geliştirilen cad/cam teknolojisinin diş hekimliğinde de kullanıldığını belirtti. Bu teknolojinin ağız ve diş sağlığı alanında kullanılmasıyla, yüksek estetik özelliği ve dayanıklılığı ile bilinen tam seramik restorasyonlar ve zirkonya üretiminin çok daha başarılı olduğunu kaydetti.

Hasta memnuniyetinin de arttığını vurgulayan Toyman, cad/cam teknolojisi hakkında şu bilgileri verdi: “Bu teknolojide ilk olarak yüzey 3 boyutlu taranıp görüntü alınıyor. Ardından elde edilen modelin restorasyon imajı tasarlanıyor. Yazılımının hazırlanmasının ardından üretim aşamasında da bilgisayar teknolojisinden yararlanılarak işlem tamamlanıyor.”

diş
hekimliğinde
bilgisayar
destekli
üretimler
arttı
Yorum (1)
şahin öztürk
zirkonyum arka dişlerde çok başarılı değil..kırılma ihtimali var..ön dişlerde paralellik sorunu yoksa başarılı oluyor..altta metal olmadığı için daha doğal duruyor..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir