Medimagazin logo

Beyazıt Öztürk'e fahri diş hekimliği diploması

Ege Üniversitesi(EÜ) Atatürk Kültür Merkezi'nde 1-3 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 5. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve 14. Ege Bölgesi Diş Hekimleri Odası Uluslararası Bilimsel Kongre ve Sergisi, ünlü şovmen Beyazıt Öztürk'ün konuk olduğu “Yaşama Dair Dişe Dokunur Konuşmalar” söyleşisi ile sona erdi.
Beyazıt Öztürk'e fahri diş hekimliği diploması
ÜNLÜ ŞOVMEN BEYAZIT ÖZTÜRK'E İZMİR'DE İSMİNİN YAZILI OLDUĞU DİŞÇİ ÖNLÜĞÜ VE FAHRİ DİŞ HEKİMLİĞİ DİPLOMASI VERİLDİ
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR-Etkinlik saat 14.00'te Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurselen Toygar'ın açılış konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Toygar gerçekleştirilen kongrenin bilim açısından çok önemli bir yerinin olduğunu ve Beyazıt Öztürk'ün de bu etkinliğe katılmasının bilime katkı ile eşdeğer olduğuna değindi. Beyazıt Öztürk'ün medyatik ama bunun tersine oldukça da alçakgönüllü olduğunun, değerleri ve manevi çıkarları ön plana koyan örnek bir kişilik olduğunun altını çizen Prof. Dr. Nurselen Toygar, aynı zamanda Beyazıt Öztürk'e bilime yaptığı bu katkıdan dolayı teşekkür ederek sözü Beyazıt Öztürk'e bıraktı.


Beyazıt Öztürk sahneye geldiğinde öncelikli olarak Prof. Dr. Nurselen Toygar'a teşekkürlerini sunup, “İzmir'de bulunmak ve bu şehirde bilimin içerisinde olmak onur verici.” dedi. Beyaz konuşmalarının her bölümünde esprilere yer vererek izleyicileri kahkahaya boğdu. Programda İzmir'in ünlü diş hekimi Atay Utlulığ konuk olarak yer aldı. Beyazıt Öztürk'ün esprilerine aynı üslupla verilen yanıtlar konukları da eğlendirdi.

 

Diş Hekimlerinin sıkıntılarını mizahi şekilde açıklayan Utlulığ, tüm diş hekimlerinin asıl hedeflerinin marka olmak istemeleri olduğunu ifade etti. Mesleğinizin en güzel yanı nedir diye soran Beyaz'a Utlılığ; “Protez veya dolgu gibi yaptığım estetik işlerden sonra, hastanın aynaya bakıp yeni görüntüsünü beğenmesi ve o gülümsemesi mesleğin en güzel yanıdır.” şeklinde cevap verdi.

 

İlerleyen bölümlerde kendi mesleğinin zorluklarından da bahseden Beyazıt Öztürk, ünlü olmanın getirdiği zorlukları yenebilmenin halkla ayrışmamak ve mütevazılığı elden bırakmamak olduğunu söyledi. Beyaz; “Ben yaptıklarımdan çok yapmadıklarımdan kazandım” dedi.


Etkinliğin sonunda Beyazıt Öztürk'e isminin yazılı olduğu dişçi önlüğü ve fahri diş hekimliği diploması verildi.

beyazıt
öztürk'e
fahri
diş
hekimliği
diploması
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir