Medimagazin logo
'Alo mobil diş hekimi servisi'
Yurt dışında gittiği diş kliniğinde 'yetersiz ve pahalı hizmet aldığı gerekçesiyle' Günaydın Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Günaydın, İstanbul'da ''mobil'' diş kliniği kurdu.
Kaynak: AA -
'Alo mobil diş hekimi servisi'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL- Günaydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sektördeki önemli eksikliklerden birinin, polikliniğe gelemeyecek durumdaki hastalara verilen hizmet olduğunu söyledi. Bunun için 'Alo Mobil Diş Hekimi Servisi'ni hayata geçirdiklerini bildiren Günaydın, servisin, haftanın 7 günü 24 saat hizmet vereceğini belirtti.


     İş seyahati için gittiği Almanya'da çektiği diş ağrısının hayatını değiştirdiğini ifade eden Günaydın, sabaha kadar süren diş ağrısından sonra diş hekimine gittiğinde verilen hizmetin Türkiye'deki hizmetten 3 kat daha pahalı ve hizmet kalitesinin de düşük olduğunu savundu.


     Almanya'da yaşayan Türklerle yaptığı sohbetlerde, hastaların bazılarının bireysel, bazılarının da aracılar tarafından Türkiye'ye geldiğini fark ettiğini belirten Günaydın, hastaların, tedavilerinden sonra ülkelerine döndüklerinde çıkan sorun karşısında muhatap bulamadıklarını bunun da Türkiye'nin imajını olumsuz etkilediğini kaydetti.


     Günaydın, konuya ilişkin yaptığı araştırmada sağlık turizminin kurumsal kimlik çatısı altında organize bir şekilde yapılması ve yurt dışındaki diş hekimleriyle iş birliğine gidilmesi gerektiği sonucuna vardığını söyledi.


     Özellikle Fransa, Hollanda, Belçika, Almanya ve İngiltere'deki hastaların diş tedavisinde Türkiye'yi tercih ettiğini anlatan Günaydın, ''Ayrıca, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Birleşik Arap Emirlikleri ile Irak'taki hastalar da diş tedavisinde Türkiye'yi tercih etmektedir'' dedi.
    
     -''POLİKLİNİĞE GELEMEYECEK DURUMDA OLAN HASTALARA HİZMET''-
    
     Bu konudaki çalışmaları sonucunda İstanbul'da Dentaworld adlı bir diş polikliniği kurduğunu belirten Günaydın, sektördeki önemli eksikliklerden birinin de polikliniğe gelemeyecek durumda olan hastalara hizmet olduğunu, bunun için de ''Alo Acil Mobil Diş Hekimi Servisi''ni hayata geçirdiklerini bildirdi.


     Özellikle yaşlı, hamile ve bedensel engellilerin diş hekimliği hizmeti alma konusunda sıkıntı yaşadıklarını ve bunun sosyal sorumluluk projesi olarak kabul ettiklerini vurgulayan Günaydın, şöyle konuştu:


     ''Uzun yıllardan beri inşaat ve tekstil üretiminde iş yapmaktayım. Vardiyalı sistemde çalışırken karşılaştığımız en büyük güçlüklerden biri gece çalışanların sağlık sorunlarıdır. Diş rahatsızlıkları dışındaki sağlık sorunları ülkemizde kolaylıkla çözülmektedir. Fakat geceleri diş problemi olan çalışanlar bunu çözmek için birkaç yer dolaşıyor. Bu da işveren için ciddi zaman ve üretim kaybı demektir. 24 saat tam teşekküllü hizmet veren bir diş kliniği yatırımı ile bu soruna son vermeyi ilke edindik. Dentaworld bunu sosyal sorumluluk projesi olarak da hayata geçirmektedir.''


     ''Mobil Acil Diş Sağlığı Servisi''nde sadece muayene ve tetkik yapılacağını belirten Günaydın, ''Uygulama bu sektörde kendi alanında bir ilk. Haftanın 7 günü 24 saat, sadece İstanbul'a verilecek bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar (0-212 424 33 68) numaralı telefondan bilgi alabilirler'' dedi.


     Servisin, özellikle hamileler, yaşlılar ve engelliler için çok büyük kolaylık olduğunu vurgulayan Günaydın, gecenin bir yarısı diş ağrısı çeken hastaların muayenelerinin yapılarak, sorun hakkında bilgi edinmelerinin sağlandığını kaydetti.
    
     -''SEKTÖRÜN KRİZE GİRMESİ''-
    
     Mustafa Günaydın, özel sağlık tesisi yatırım maliyetinin geri dönüşünün, eskiden 10 yılı bulduğunu fakat son iki yıldır Sosyal Güvelik Kurumunun fiyat kısıtlamalarından dolayı sektörün krize girdiğini ve bu sürenin 15 yıla uzadığını söyledi.


     Yabancı yatırımcılar açısından da sağlık sektörünün cazip olmaktan çıktığını belirten iş adamı Günaydın, ''Dentaworld, özellikle ağız ve diş konusunda sağlık turizmine ağırlık verecek. Böylelikle ülkemize ciddi bir döviz girdisi sağlayacağız. Yaptığımız yatırımın geri dönüşünü 6 - 7 yılda alabileceğimizi tahmin ediyoruz'' dedi.


     Günaydın, Florya'da yaklaşık 2 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen Dentaworld'ün, günümüz şartlarına uygun son teknoloji cihazlarla donatıldığını bildirdi.

dentaworld
alo diş hekimi
mobil hizmet
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300