Medimagazin logo

Türkiye'den Kenya'ya sağlık yardımı

TİKA, Garissa Bölge Hastanesi'ne medikal donanım ve tıbbi malzeme desteğinde buludu
Türkiye'den Kenya'ya sağlık yardımı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kenya'da Garissa Bölge Hastanesi'ne medikal donanım ve tıbbi malzeme desteğinde bulundu.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, medikal donanım ve tıbbi malzemeler, Somali asıllı Müslümanların yaşadığı Kuzeydoğu Kenya bölgesinde faaliyet gösteren Garissa Bölge Hastanesi'ne törenle teslim edildi.

Törene, TİKA Başkanı Serdar Çam ve Garissa Eyaleti Valisi Nathif J. Adam'ın yanı sıra, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu üyesi Kamil Kolabaş, Garissa Eyaleti Vali Yardımcısı Abdullahi Hüssein Ali, TİKA Kenya Koordinatörü Halil İbrahim Okur, Kenya Ülke Masası Sorumlusu Dr. Ömer Kocaman, Garissa Bölge Hastanesi Başhekimi Dr. Musa Mohammed katıldı.

TİKA tarafından temin edilen ekipmanlar kurdele kesiminin ardından teslim edilirken, Başkan Çam, yaptığı konuşmada, Garissa Bölge Hastanesi'nin vatandaşlara daha sağlıklı hizmet verebilmesi adına her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

Türkiye olarak daima Garissalıların ve Kenyalıların yanında olacaklarını vurgulayan Çam, emeği geçenlere teşekkür etti.

Garis Eyaleti Valisi Adam da TİKA'nın verdiği destekten dolayı memnuniyetini dile getirerek, Türkiye'nin Kenya'ya yönelik somut katkısının diğer ülkelere de örnek olması gerektiğini söyledi. Adam, katkılarından dolayı Türk hükümetine ve halkına teşekkür etti.

türkiye'den
kenya'ya
sağlık
yardımı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir