Medimagazin logo

SARS virüsüne benzeyen virüs yayılıyor

Dünyada, SARS (ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu) hastalığına benzer belirtilere neden olan yeni "corona" virüsünün bulaştığı kişilerin sayısı 11'e yükseldi.
 SARS virüsüne benzeyen virüs yayılıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

LONDRA-İngiliz Halk Sağlığı Koruma Ajansı, virüsün bulaştığı kişinin İngiltere'de yaşadığını ve virüsü aile bireylerinden kapmış olabileceğini açıkladı.

Bu kişinin, virüsün ilk ortaya çıktığı Ortadoğu ülkelerine gitmediği ifade edilirken, hastanede tedavi altına alındığı ifade edildi.

İngiliz Halk Sağlığı Koruma Ajansı'ndan solunum yolları hastalıkları uzmanı John Watson da son vakayla virüsün insandan insana bulaşma özelliği taşıdığını tahmin ettiklerini belirtti.

Virüs, ilk kez geçen yıl Ortadoğu'da tespit edilmiş ve virüs bulaşan kişilerin Katar, Suudi Arabistan, Ürdün ve Pakistan'a gittiği ortaya çıkmıştı.

Dünya genelinde, geçen Eylül ayından bu yana corona virüsüne yakalananların sayısı 11'e yükselirken, hastalardan 5'i hayatını kaybetmişti.

2003 yılında daha çok Asya kıtasında görülen kısa süreli SARS salgınında 800'den fazla kişi hayatını kaybetmişti.

sars
virüsüne
benzeyen
virüs
yayılıyor
Yorum (1)
sendikacı g.f.
86. ve 88. maddeyle 2.görevle görevlendirilmiş olan eski başhekim yardımcıları ve müdür ve müdür yardımcıları hiç umutlanmasın eski görevlerine dönmek üzere.şimdi araştırmacı olan eski kadrolular ancak dönebilir.insanları yanlış yorumlarla umutlandırmayın lütfen.86 ve 88 le görev yapmış olanlar boşuna heveslenmesin
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir