Medimagazin logo

Salgın yayılıyor: 4 ülkede 887 ölü!

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Ebola salgını nedeniyle ölenlerin sayısının 887'ye çıktığını bildirdi.
Salgın yayılıyor: 4 ülkede 887 ölü!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

DAKAR-WHO'nun açıklamasında, virüsün tehlikeli bir şekilde yayıldığı kaydedildi. Ebola salgınının başlamasından itibaren Gine'de bin 600 vaka tespit edildiği, Nijerya'dan da ölüm haberinin gelmeye başladığı bildirildi.

Bugüne kadar Gine'de 358, Liberya'da 255, Sierra Leone'de 273 ve Nijerya'da da 1 kişi olmak üzere 887 kişinin Ebola'dan hayatını kaybettiği açıklandı.

-İkinci Amerikalı için gönderilen uçak Liberya'ya indi-

Bu arada, Ebola ile mücadele için Liberya'da gönüllü olarak görev yapan Amerikalı doktor Kent Brantly'in ülkesine ulaşmasının ardından ikinci ABD'linin de tahliye işlemi başladı.

Liberya havaalanı yetkilileri, Ebola'ya yakalanan ikinci ABD vatandaşı Nancy Writebol için gönderilen uçağın pazartesi öğleden sonra Monrovia'ya ulaştığını bildirdi.

Uzun süredir Liberya'da misyonerlik yaptığı belirtilen Writebol'u alacak uçağın salı sabahı erken saatlerde ABD'ye dönüş için havalanacağı ifade edildi.

 


 

 


-Ebola hastalarını tedavi eden Nijeryalı bir doktor hastalık virüsünü kaptı

LAGOS (AA) - Son salgında, şimdiye kadar bir tane Ebola vakası görülen Nijerya'da ikinci vaka doktorda görüldü.

Nijerya hükümeti, Ebola virüsünden ölen bir Liberyalıyı tedavi eden Nijeryalı doktorun virüsü kaptığını söyledi.

Doktorun virüsü kaptığı şüphesiyle karantina altına alınan 70 kişiden biri olduğunu belirten üst düzey hükümet yetkilisi, doktorun virüsü kaptığını ancak şimdilik hastalık belirtileri göstermediğini bu nedenle endişe edilecek durum olmadığını ifade etti.

İdrar, kan, ter veya tükürük gibi vücut sıvısı veya salgılarıyla temas halinde bulaşan Ebola hastalığının bilinen bir tedavisi ve aşısı bulunmuyor. Hastalığın bulaşma riskinin en yüksek olduğu kesimi hasta yakınları ile tıp görevlileri oluşturuyor.
 

ebola'dan
ölenlerin
sayısı
887'ye
ulaştı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir