Medimagazin logo

Patolog, Ca’yı atlayınca...

Kanser hastası oldukları halde bazı hastalara yanlış teşhis konulduğu ortaya çıktı
Kaynak: MEDİMAGAZİN - Doç. Dr. Çağatay BARUT
Patolog, Ca’yı atlayınca...
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İsveç’in en büyük ikinci üniversite hastanesi olan Göteborg’daki Sahlgranska Hastanesinde, kanser hastası oldukları halde bazı hastalara yanlış teşhis konulduğu, dolayısıyla bu hastaların gerekli tedaviyi göremediği ortaya çıktı.

Üniversite hastanesinde 2006 ve 2008 yılları arasında patolog olarak çalışan bir doktorun, 27 cilt kanseri hastasına, hasta oldukları halde teşhis koyamadığı bildirildi.

Cilt kanseri şüphesiyle hastalardan alınan doku örneklerinin patolojik inceleme için görevli doktora gönderildiği, ancak laboratuvar sonuçlarının yanlış değerlendirilmesi sonucunda bu kişilerin, hasta olmasına rağmen iyi olarak değerlendirildiği açıklandı.

Bir hastanın şikâyeti üzerine başlatılan inceleme sonucunda da beyninde tümör olan 24 hastanın, patolojik incelemede teşhis konulamadığı için tedavi edilmeden evlerine gönderildikleri ortaya çıktı.

Hastaneden yapılan açıklamada, söz konusu hastaların yeniden ilgili bölüme başvurmaları istendi.

Bu arada Sahlgranska Hastanesi Başhekimi Mats Tullberg, patoloğun kaç hasta hakkında yanlış teşhiste bulunduğunun şu anda tam olarak bilinmediğini, kesin bilginin hastanede yapılacak incelemeden sonra anlaşılacağını açıkladı.

patolog
ca’yı
atlayınca...
Yorum (1)
gölgelice
Sonucunu merak ediyorum. Dr'a taksirle adam öldürmeye teşebbüsten dava açılmış mı? Ve bir insanın fiyatı ne diye sorgulanıp koparabileceği kadar bir tutar karşılığı, hasta yakınları kışkırtılarak, tazminatlar ne kadar açılmış, Çeyrek asırlık aldığı maaş yetişecek mi?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir