Medimagazin logo

Macron'un aşı sertifikasını paylaşan doktora 15 gün uzaklaştırma cezası

Fransa'da, hastaların kişisel bilgilerine rahatça ulaşılabildiğini göstermek için Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un aşı sertifikasını sosyal medyada paylaşan pratisyen hekim Michael Rochoy'a 15 gün meslekten uzaklaştırma cezası verildi
Kaynak: AA
Macron'un aşı sertifikasını paylaşan doktora 15 gün uzaklaştırma cezası
Emmanuel Macron
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık konuları hakkında yayım yapan Fransız Egora sitesinin haberine göre, Hauts-de-France bölgesindeki Hekimler Birliği, ülkenin kuzey kenti Outreau'da pratisyen hekim olan Rochoy'a, 2021'de Macron'un aşı sertifikasını araştırdığı ve sosyal medyada paylaştığı için 15 gün meslekten uzaklaştırma cezası uyguladı.

Karar gereği Rochoy, 1-16 Kasım tarihlerinde mesleğini icra edemeyecek ve bu sürede planlanan 42 hastanın sağlık randevusunu iptal etmek zorunda kalacak.

Cezanın gerekçesinde Rochoy'ın "etik yükümlülükleri ihlal ettiği" ifadesine yer verildi.

Rochoy, 2021'de Macron aşı sertifikasını araştırmış ardından sosyal medyada yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının sadece isim, soy ismi ve doğum tarihi bilgileriyle herhangi bir hastanın sağlık bilgilerine kolayca ulaşabildiğini anlatmış, buna kanıt olarak Macron'un aşı dosyasından çektiği kareleri paylaşmıştı.

emmanuel macron
fransa
asi sertifikasi
Yorum (2)
My
15 günde 42 hasta randevusu. çok kıskandım. çok medeni. bizim 1 günde baktığımızın yarısı. nasıl bir sağlık sisteminin bize dayatıldığı ortada. performans sistemi çalışan için adeta afyon olmuş. uykudan uyanamıyoruz.
1
Cevapla
nevzat kulukçu
michael rochoy kardeşime sesleniyorum. onuncu köy bilen için mertebedir.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir