Medimagazin logo

Kriz ameliyatları erteletti

SAĞLIK Ekonomik kriz sağlığı da vurdu. ABD'de yapılan bir çalışmaya göre, halk, doktor muayenesi yerine ev ilaçları ve ucuz tezgah üstü ilaçlarla tedaviyi tercih ediyor
Kriz ameliyatları erteletti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

NEW YORK (ANKA) - Ekonomik kriz sağlığı da vurdu. ABD’de yapılan bir çalışmaya göre, halk, doktor muayenesi yerine ev ilaçları ve ucuz tezgah üstü ilaçlarla tedaviyi tercih ediyor.

Kaiser Aile Kurumu’nun bin 204 kişi ile yaptığı araştırma ekonomik krizin sağlık üzerindeki çarpıcı etkisini gözler önüne serdi. Araştırma, nüfusun yüzde 25'inden fazlasının ekonomik zorluklar nedeniyle sağlık hizmetlerinden faydalanamadığını gösterdi.

-YÜZDE 16’LIK KESİM AMELİYATINI ERTELEDİ-

Araştırmaya katılanların yüzde 16'sının süregelen hastalıkların tedavisi ve ameliyatlarını ertelemeye yöneldiği görüldü. Çalışmaya katılanların üçte biri, kendilerinin ve çevrelerindekilerin doktor muayenesi yerine ev ilaçları ve ucuz tezgah üstü ilaçlarla tedaviyi tercih ettiklerini belirtti.
Ayrıca çalışmaya katılanların yüzde 19'u da , ekonomik zorluklar nedeniyle geçen yıl var olan hastalıkları için doktor ziyareti ya da koruyucu sağlık bakım hizmetinden vazgeçtiğini belirtti.

kriz
ameliyatları
erteletti
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir