Medimagazin logo

Kadın doğum hastanesine 'varil bombası'yla saldırdılar

Irak ordusunun Felluce'deki kadın doğum hastanesine 3 varil bombasıyla saldırdığı, olayda kadın ve çocuklardan oluşan 25 kişinin öldüğü, 30 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Kadın doğum hastanesine 'varil bombası'yla saldırdılar
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ENBAR-Irak ordusunun Felluce'deki kadın doğum hastanesine 3 varil bombasıyla saldırdığı, olayda kadın ve çocuklardan oluşan 25 kişinin öldüğü, 30 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Enbar İl Meclisi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Felluce Kadın Doğum Hastanesi, uçaklar tarafından şiddetli saldırıya uğradı. Olayda onlarca kadın ve çocuk yaşamını yitirdi veya yaralandı" denildi.

Rastgele yapılan bombardımanların sivillere zarar verdiği ifade edilen açıklamada, hava saldırısından Irak Savunma Bakanlığı sorumlu tutuldu.

Felluce Hastanesi doktorlarından Mazin ed-Duleymi, "Orduya ait helikopterler Felluce Kadın Doğum Hastanesi'ne 3 varil bombasıyla saldırı düzenledi. Olayda kadın ve çocuklardan oluşan 25 kişi öldü, 30 kişi yaralandı" dedi.

Saldırı sonucu hastanenin kullanılamaz hale geldiğini belirten Duleymi, hayatını kaybedenlere ait cesetlerin adli tıp kurumuna kaldırıldığını, yaralıların ise Felluce Hastanesi'ne nakledildiğini söyledi.

Öte yandan Diyala'nın merkezi Bakuba kentinde yere döşenen üç bombanın eş zamanlı infilak etmesi sonucu 7 kişi yaşamını yitirdi, 10 kişi yaralandı. Yaralılardan bazılarının durumun ağır olduğu, ölü sayısının artmasından endişe edildiği belirtildi.

kadın
doğum
hastanesine
'varil
bombası'yla
saldırdılar
Yorum (1)
didem taştekin
Insan öldürmenin bu kadar kolay olduğu bir dünyada 3 ay 6 ay daha insanlar yasasin diye çirpinmamiz boşuna.Bu haberleri duydukça karinca kadar basit olduğumuzu düsünüyorum.Gerçekten insan kadar acimasiz bir canli yok
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir