Medimagazin logo

İsveç'te "doktorların izni" tartışılıyor

İsveç'in kuzeyindeki Danderyd Hastanesi'nde geçtiğimiz yaz 3 uzman doktorun yaz tatiline gitmesi nedeniyle bir hastaya acil müdahale edecek doktor bulunamaması üzerine hastanın hayatını kaybetmesi ve buna benzer olayların tekrar etmesi, İsveç'te tartışma konusu oldu.
Kaynak: CİHAN
İsveç'te "doktorların izni" tartışılıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MALMÖ -Geçen yıl ve yakın zamanda da personelin 'planlama günü' diye adlandırdıkları bir dönemde hastanede hiçbir doktorun bulunmaması, iki insanın hayatını kaybetmesine yol açmıştı. Hastanede sadece hemşirelerin ve diğer görevlilerin olduğu; onların da müdahalede bulunamadığı açıklanmıştı.

İsveç Sosyal Sağlık Güvenlik Genel Müdürlüğü, olayın ciddi bir durum olduğunu ve sebeplerinin araştırılacağını açıkladı.

Genel Müdürlük, sağlık alanında birçok hataların yapıldığını ve yeterli bilgili personelin olmamasının hastalıklarla ilgili sağlıklı bilgi alınamamasına, dolayısıyla da yerinde sevklerin yapılamamasına yol açtığını kaydetti.

Son meydana gelen ölüm hadisesini hastanenin başhekiminin Genel Müdürlüğe ihbar ettiği belirtildi.

Başhekimin ihbar mektubunda, "2,3 milyon insanın yaşadığı bir bölgede nasıl olur da aynı anda aynı alanda uzman 3 doktora yaz izni verilebilir?" ifadelerine yer verdiği öğrenildi.


Kaynak: http://www.stargundem.com/dunya/1085837-isvec-039-te-039-doktorlarin-izni-039-tartisiliyor.html#ixzz11qo9sTkA

i̇sveç'te
"doktorların
izni"
tartışılıyor
Yorum (1)
cengiz
bizim doktorlardan bir çoğuda aç kalırız korkusuyla yıllık izinlerini kullanmıyor:)
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir