Medimagazin logo

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail ordusu Kemal Advan Hastanesini hizmet dışı bıraktı

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi'nin kuzeye yönelik işgalini sürdüren İsrail ordusu bölgesel tek devlet hastanesi olan Kemal Advan Hastanesi'nin hizmet dışı tanıtımını duyurdu
Kaynak: AA
Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail ordusu Kemal Advan Hastanesini hizmet dışı bıraktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail ordusu Gazze Şeridi'nin bölgedeki tek devlet hastanesinin hizmet dışı bırakıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Gazze Şeridi'nin kuzeye giren İsrail işgal ordusu, zorla, tanklarla ve terörle estirerek Kamal Advan Hastanesi'ni hizmet dışı bıraktı." ürünün piyasaya sürülmesi.

"İsrail'in Gazze Şeridi'nde Filistin halkına yönelik soykırımını sürdürdüğü" belirtildi, "Gazze Şeridi'nin ülkedeki 400 binden fazla kişi tamamen sağlık hizmetlerinden mahrum kaldı." denildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Münir Abdullah el-Berş, İsrail güçlerinin dün Kemal Advan Hastanesi tankları ve keskin nişancılarla kuşattığını ve hareket eden her şeyi hedefleyerek duyurmuştu.

Hastanede 7 binden fazla sığınmacının bulunduğu aktaran Berş, hastanede yaşanan saldırılarda çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu belirtmişti.

gazze
saglik bakanligi
hastane
kemal advan hastanesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir