Medimagazin logo

Dünyada ilk kez, kalp nakli olan kadın doğum yaptı

Arjantin'de kalp nakli olan bir kadın, tüp bebek yöntemiyle bebek dünyaya getirdi.
Dünyada ilk kez, kalp nakli olan kadın doğum yaptı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Başkent Buenos Aires'teki klinikten yapılan açıklamada, 13 yıl önce kalp nakli olan Juliana Finondo'nun (39), 15 Ocak'ta tüp bebek tedavisiyle 2,5 kg ağırlığında Emilia adında bir kız bebek dünyaya getirdiği belirtildi.

Kalp nakli olan kişilerin kullandığı ilaçların yeni hücrelerin gelişimini önlediğini ve bu hücreler arasında gebe kalmayı sağlayacakların da bulunduğuna dikkati çeken doktorlardan Gustavo Leguizamon, dünyada, kalp nakli yapılan ve tüp bebek yöntemiyle bebek sahibi olan başka bir kimse olmadığını bildirdi.

Kalp doktoru Sergio Perrone de, şansın birçokları için de var olduğunu, ilk denemeden sonra Finondo'nun gebe kaldığını, 15 günde bir yapılan sıkı kontroller ve ilaç değişikliklerinden sonra Emilia'nın dünyaya geldiğini ifade etti.

Finonda da yaptığı açıklamada, hiç korkmadığını ve iyimser olduğunu ifade etti.

ABD'de kalp nakli olan 50 kadın normal yollarla gebe kalmış ve doğum yapmıştı.

dünyada
ilk
kez
kalp
nakli
olan
kadın
doğum
yaptı
Yorum (2)
yagmur özdemir
mrb öncelikle bu haberi okuduguma cok mutlu oldum benim için bir umut oldu bende kalp nakliyim bebeğimn olmasini çok istiyorum allahtan tek isteğimdir bu yalniz doktorlarim su an icin erken oldugunu söylüyor 6 yıllık nakilim sürekli red yani rejeksiyon yaşıyorum sizce bende anne olabilir miyim ilginiz için simdiden tşk ederim
1
Cevapla
Frankie Bellevan
yağmur hanım geçmiş olsun. umarım sağlığınız her zaman yerinde olur ve büyük arzunuza kavuşursunuz. tüm meslektaşlarım adına size sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir