Medimagazin logo

Dünya Sağlık Örgütü'nden Yemen'e tıbbi yardım

DSÖ'nün Twitter sayfasından yapılan yazılı açıklamada, Yemen'in 11 kentinde bulunan 18 hastanenin acil servisi ile 11 laboratuvara tıbbi malzeme ve ilaç desteği sağlandığı ifade edildi
Kaynak: AA
Dünya Sağlık Örgütü'nden Yemen'e tıbbi yardım
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ADEN - Dünyanın en yoksul ülkerlerinden olan Yemen'e tıbbi yardım yapıldığını sosyal medya hesabından paylaşan DSÖ, ayrıca söz konusu yardımların 3,2 milyon dolar değerinde olduğu aktarıldı.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

Yemen'de yaşanan çatışmalarda şu ana kadar binlerce kişi yaşamını yitirdi. Dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen'de iç savaş nedeniyle büyüyen insani kriz de ciddi boyutlara ulaştı.

Birleşmiş Milletler'e göre dünyanın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığı Yemen'de, 22 milyondan fazla insan yardıma ve korumaya ihtiyaç duyuyor.

 

dso
yemen
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir