Medimagazin logo

Doktorlar kurtuldu, hastalar yanıyor

Hindistan’ın Kalküta şehrinde bulunan bir hastanede çıkan yangında en az 73 kişi hayatını kaybetti. Doktorların hastaları ölüme terk edip kendilerini kurtarması büyük tepki topladı.
Doktorlar kurtuldu, hastalar yanıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yedi katlı AMRI hastanesinin bodrum katında, sabah erken saatlerde başlayan yangın kısa sürede binayı sardı.

 

Hastanedeki hastaların çoğunluğunun alevler ve dumandan mahsur kalarak hayatını kaybettiği ancak doktorların kurtulmayı başardığı bildirildi.

 

Hastane müdürü S. Upadhay, ölen 73 kişiden sadece üçünün hasta olmadığını, 90 hastanın ise sağ salim tahliye edildiğini söyledi.

 

Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee, “Bu çok ciddi bir suç, en ağır cezaları vereceğiz” dedi. Cesetlerin hastanenin yanında oluşturulan geçici bir morga taşındığı bildirildi.

 

Yetkililer yangının bodrumda depolanan oksijen tanklarından çıktığına inanıyor.

 

CAN KAYBI DAHA DA ARTABİLİR

Batı Bengal Felaket Yönetim Bakanı Ahmed Cavid Han, El Cezire’ye yaptığı açıklamada, boğulma ve zehirlenme olayları dolayısıyla can kaybının artabileceğini söyledi.

 

Han, yangının sebebini bulmaya çalıştıklarını söylemişti.

 

Aynı hastanede 2008 yılında da benzer bir olay yaşandı ancak can kaybı olmadı. İtfaiye Müdürü Gopal Bhattacharya, “50 hastayı yandaki başka bir hastaneye taşıdık. Durum şu an çok ciddi” dedi.

 

Yerel televizyon kanallarında, hastaların sedyeler üzerinde dışarı taşındığı ve ailelerin panik içinde dışarıda beklediği görüntüler yayınlandı.

 

DUMAN YÜZÜNDEN KURTARMA OPERASYONU GECİKİYOR

Yetkililer, 20’den fazla itfaiye aracının yangını söndürmek için çalıştığını ancak yoğun duman dolayısıyla kurtarma operasyonunun sekteye uğradığını söyledi.

 

Batı Bengal İskan Bakanı Firhad Hakim, “Hastanenin içinde olduğu durumdan dolayı merdivenler ve yangın araçlarını uzatamıyoruz. Dolayısıyla kurtarma operasyonumuzda gecikmeler yaşanıyor” dedi.
 

doktorlar
kurtuldu
hastalar
yanıyor
Yorum (15)
şifai demirel
Türkiye de de hastalar kurtuldu doktorlar yanıyor......... sayın editör bu şekilde başlık atmanız bile doktorlara olan ön yargınızı gösteriyor
0
Cevapla
Dr EROĞLU
MEDYADAKİ BU MANŞETLER DEĞİL Mİ ZATEN HALKI BİZE DÜŞMAN EDEN...
0
Cevapla
dr cem
Doğru doktorlarda hastayla birlikte yanmalıydı. Tabiki her insan canını kurtaracak.
0
Cevapla
Dr.ARC
Doktorlar yansaydı sorun yoktu yani?
0
Cevapla
hakan aydemir
Gelsin o doktorlar TR'ye.İhtiyacımız var ne de olsa di mi?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir