Medimagazin logo

Çinliler, anne sütü de yaptı

300 ineğe, insan geni veren Çinli bilim adamları, anne sütüne alternatif üretti. Genetiği değişen ineklerin sütü, bebekler için anne sütünün yerini alacak.
Kaynak: TÜRKİYE
Çinliler, anne sütü de yaptı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çinli bilim adamları, genetiğini değiştirdikleri ineklerden, “anne sütü” elde ettiklerini iddia etti. Bilim adamları elde ettikleri sütün, bebeklerde anne sütünün yerine tercih edilebileceğini açıkladılar. Çin Ziraat Üniversitesi’ndeki State Key Laboratuvarı’nın yöneticisi olan Prof. Ning Li, “Yaptığımız araştırma ineklerin insanlaşabileceğini gösteriyor. Genetik yapısı değiştirilmiş ineklerin verdiği sütün, besin değerinin en az insan sütü kadar olduğunu söyleyebilirim. Normal sütten biraz daha sert. Önümüzdeki 10 yıl içinde insanlar süpermarketlerden bu ürünleri daha fazla almaya başlayacak” diye konuştu. “Lizozim” adı verilen insan proteini ihtiva eden “süt veren inek” ürettiklerini de kaydeden araştırmacılar, bunun da bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini belirtiyorlar.

TARTIŞMALAR ALEVLENECEK
Çinli bilim adamlarının yaptığı çalışmanın genetiği değiştirilmiş gıdalarla ilgili eleştirileri ateşlemesi bekleniyor. Genetiği değiştirilmiş gıdalar, Avrupa’ya göre Çin’de daha az kontrol ediliyor.

çinliler
anne
sütü
de
yaptı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir