Medimagazin logo

Avustralya'da 'halüsinasyon gördüren' ıspanak alarmı

Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde süpermarketten taze alınan ıspanaktan 47 kişi zehirlendi. Sağlık yetkilileri 17 kişinin hastaneye kaldırıldığını ifade ederek ürünün toplatılacağını duyurdu
Kaynak: DHA
Avustralya'da 'halüsinasyon gördüren' ıspanak alarmı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yeni Güney Galler Eyaleti Sağlık Müdürlüğü, bugün açıklama yaparak bir süper marketten satın alınan körpe taze ıspanakların tüketilmesiyle 47 kişinin zehirlendiğini, 17’sinin ise hastaneye kaldırıldığını belirtti. 

Ispanakların ulusal çapta toplatılacağını vurgulayan yetkililer, “Ürünler, hastalığa neden olabilecek güvenli olmayan bitki maddesiyle potansiyel kirlenmiştir” denildi.

Ürünü satın alanlarda halüsinasyonlar görüldü

Olayın soruşturulduğu, ürünü satın alanların “Deliryum veya kafa karışıklığı, halüsinasyonlar, irileşmiş gözbebekleri, hızlı kalp atımı, yüz kızarıklığı, bulanık görüş, ağız ve cilt kuruluğu, ateş” belirtileri gösterdiğinin altı çizildi.

Körpe ıspanağı üreten firma ise ıspanağın test edilmesi için laboratuvara gönderdiklerini belirterek “Victoria'daki bir çiftlikte yetiştirilen ve eyaletteki marketlere gönderilen bu ürünlere, tüketildikleri takdirde sağlıkla ilgili sonuçlara yol açabilecek bir yabani ot bulaştığı anlaşılıyor” ifadelerini kullandı.  

ispanak
halusinasyon
zehirli ispanak
Yorum (2)
nevzat kulukçu
bu sonbaharda pazarda ıspanak etiketinde 30 tl yazısını görünce ben de halüsinasyon sanmıştım ama gerçekmiş.
Cevapla
Cem tas
belli ki adrenerjik bir madde, sempatomimetik etki göstermiş.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir