Medimagazin logo

Almanya'da başörtülü hemşire işten çıkarıldı

Almanya'da Faslı bir hemşire, ebeveyn izninden işyerine yeniden başörtülü başladığı için işten çıkarıldığı bildirildi.
Almanya'da başörtülü hemşire işten çıkarıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

DORTMUND -Dortmund'ta Katolik Johannes Hastanesi Müdürü Günther Nierhoff, 36 yaşındaki Faslı hemşire ile işbirliğinin sonlandırıldığını belirtildi.

2002 yılından bu yana hastanede çalışan Faslı hemşirenin davası 1 Ağustos'ta Dortmund İş Mahkemesi'nde görüleceği kaydedildi.

Nierhoff, "Başörtüsü yasağı hastanede bilinen bir şey. Bunu bütün çalışanlarımıza söylüyoruz ve aslında sorun yaşamıyoruz. Hastanede çalışan birçok hemşire ve doktor Müslüman" ifadesini kullandı.

Faslı hemşirenin ikinci kez doğum iznine ayrılmasının ardından işe başörtülü geri geldiğini belirten Nierhoff, hastanede İslami semboller istemediklerini, bunun "Hristiyanların temel düşüncesine uygun olmadığını" ileri sürdü.

Nierhoff hastanenin çalışma kurallarının ayrımcılık içermediğini, hastanede Müslümanlara özel gasılhanenin de bulunduğunu ifade etti.

Öte yandan Ver.di sendikası sözcüsü Uw Reepen olayla ilgili, "Kadının, başörtüsüyle işini iyi yapmaması için neden göremiyorum" dedi.
 

almanya'da
başörtülü
hemşire
işten
çıkarıldı
Yorum (1)
aydin sinal
burada bir yanlis haber iletisi var,hemsire basörtüsü degil sadece gözleri acik kalacak sekilde kapanmak istedigi( yani carsaf veya burka)icin is akti iptal edilmis,kamuoyuna sunulur
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir