Medimagazin logo

ABD'de obezite ile mücadele

ABD'nin New York kentindeki restoran ve sinema salonlarında büyük boy şekerli içeceklerin satışına Mart 2013'den itibaren sınırlama geliyor.
ABD'de obezite ile mücadele
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 New York kenti sağlık yetkilisi Dr.Thomas Farley, şekerli içeceklerin obezite salgınının en büyük kaynağı olduğunu belirtirken, yasağın büyük bir etki yaratmasının beklenmediği, yasağın marketlerdeki şekerli içeceklerin satışını kapsamadığı bildiriliyor.
    

ABD'li doktorlar ve beslenme uzmanları, düzenlemenin başarı veya başarısızlığının, insanların yemeklerinden makul oranda kalorinin kesilmesine bağlı olduğunu söyledi.
    

ABD'de hükümet uygulamalarının obezite üzerindeki etkisini araştıran Mount Sinai Tıp Fakültesi Profesörü Dr. Jeffrey Mechanick, New York'taki girişimle ilgili olarak ''Bu girişim (obeziteyle mücadelede) ilk adımların atılmasına neden olabilir. Bu karmaşık hastalıkta birçok faktör rol oynuyor'' dedi.
    

Mechanick, obezitenin yalnızca kişilerin aşırı miktarda şekerli içecek tüketmesinden kaynaklanmadığını, bu yüzden sadece bu faktöre odaklanmanın fazla bir değişime yol açamayacağını vurguladı.
    

ABD'de ortalama gazlı içecek boyutu 1980'lerde 354 mililitreyken bu oran günümüzde 591 mililitreye yükseldi.

abd'de
obezite
ile
mücadele
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir