Medimagazin logo

Veteriner hekimlerden sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınma talebi

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Ali Eroğlu, veteriner hekimlerin sağlık çalışanı sayılmasını ve sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınmasını istedi.
Veteriner hekimlerden sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınma talebi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Eroğlu, Dünya Veteriner Hekimler Günü nedeniyle Ulus'taki Atatürk heykeli önünde veteriner hekimlerle basın açıklaması yaptı. Açıklama öncesi veterinerler saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı'nı okudu.

Yozgat Sorgun'da 25 Nisan'da bıçaklı kavgada veteriner hekim Volkan Lale'nin hayatını kaybettiğini anımsatan Eroğlu, "Sadece bıçaklayan katilin suçu mu sizce? O bıçağın sapında sizce veteriner hekimlerimizi sağlık çalışanı olarak kabul etmeyen, sağlıkta şiddet yasasına dahil etmeyenlerin parmak izi yok mu?" ifadesini kullandı.

Meslektaşlarının taleplerini dile getiren Eroğlu, veteriner hekimlerin sağlıkta şiddet yasası kapsamı dışında olduğu sürece bu gibi hadiselerin artarak devam edeceğini söyledi.

Ali Eroğlu şunları kaydetti:

"Tüm dünyada olduğu gibi veteriner hekimlerin de bir sağlık çalışanı olduğu gerçeğinden yola çıkarak fiili hizmet zammı, emeklilik özel hizmet tazminatı gibi düzenlemelerde hakkımız olanın verilmesini istiyoruz. Yarın yeni güne yeni ümitlerle uyanmak istiyor, herkesin sorumluluğunu bir kez daha haykırıyor, ilgili makamları sağlıkta şiddet yasası kapsamı için göreve çağırıyor, bir sağlık çalışanı ve temel sağlık hizmetlerinin aktörü olan veteriner hekimlerin bir an önce sağlıkta şiddet uygulaması kapsamına alınmasını zaruri görüyoruz."

veteriner hekimler
sağlıkta şiddet
türk veteriner hekimleri birliği
ali eroğlu
Yorum (3)
Yaşar Bülent
Tamam mantık olarak doğru olabilir ama bizler bunca yıldır mücadele ederken veteriner hekimler ne zaman ve nerede bizimle beraber hareket ettiler.Hadi bizimle beraber hareket etmediler diyelim bunca yıldır ben bir eylem yaptıklarını da duymadım, görmedim ..
1
Cevapla
A
Veteriner kardeşlerim; insanın bize yaptığını hayvanlar size yapmaz ; merak etmeyin. Sahipleri için bir şey diyemem tabi
2
Cevapla
Hakan
Kedi cırmaladı Köpek ısırdı Eşek tepti İnek süstü Sizin davanız hiç bitmez, adalet sistemi çöker
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir