Medimagazin logo

Tek çatı taslağı hazırlandı

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve Bakanlık Şube Başkanı Günnur Kaptanoğlu Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun'u ziyaret etti.
Tek çatı taslağı hazırlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Yapılan ziyarette Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından sağlık çalışanlarının yaşadıkları sorunlar bir rapor halinde Müsteşar'a sunuldu.

 

Sözleşmeli personelin tek çatı altında birleştirilmesine yönelik çalışmalar hakkında Sağlık Bakanı Sayın Prof. Dr. Recep Akdağ tarafından açıklamalar yapıldığını dile getirildiğini kaydeden Kahveci, çalışanların bu konuyu merak ettiklerini kaydetti.

 

Tek çatı ilgili taslağın kendilerinde olduğunu ifade eden Müsteşar Nihat Tosun bu konuda kanuni bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

 

Önder Kahveci lisans tamamlamanın genişletilmesi talebinde de  bulundu. Lise mezunu sağlık çalışanlarına da önlisans hakkını verilmesi için çalışmaların yapılmasını istedi. Konu ile ilgili olumlu düşündüklerini ifade eden Müsteşar Prof. Dr. Nihat Tosun "Bu konuda YÖK ile görüşüyoruz. Eğitim anlamında çalışanların önünü açmak lazım. Hedefimiz önlisans bitirmeyen sağlık çalışanlarının kalmamasıdır" dedi.

 

Ziyarette ayrıca Kahveci tarafından görevde yükselme sınavı ile ilgili çalışanların talepleri dile getirildi. Boş kadrolara doldurulması için yeni bir sınav ve kazanan VHKİ'lerin atamalarının yapılması talep edildi.

 

Müsteşar Nihat Tosun, VHKİ'lerin atamalarının gerçekleştirileceğini belirterek yapılan sınavda soruların zorluğu nedeniyle kadroların boş kaldığını bildiklerini ve bu sorunu çözeceklerini kaydetti. Sınav için ilan edilen kadroları dolduracaklarını ifade eden Müsteşar Tosun Personel Genel Müdürlüğünün soruların kolaylaştırıldığı yeni bir sınav için MEB ile görüşmeleri sürdürdüğünü kaydetti.

 

Ziyarette Marmara Üniversitesi Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlandığını belirten Önder Kahveci bu bağlanma sonucu çalışanların karşılaştıkları sorunları Müsteşar’a aktardı ve çözülmesini talep etti. Müsteşar Nihat Tosun konu ile ilgileneceğini kaydetti.

sözleşmeli personel
türk sağlık sen
önder kahveci
nihat tosun
sağlık personeli
sağlık bakanlığı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir