Medimagazin logo

Sağlık personeline saldıran zanlıya 2 yıl 7 ay hapis

Düzce'de yaklaşık 6 ay önce, annesi için çağırdığı 112 Acil Servis ekibine saldırdığı iddiasıyla yargılanan kişi, 2 yıl 7 ay 7 gün hapisle cezalandırıldı
Sağlık personeline saldıran zanlıya 2 yıl 7 ay hapis
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Düzce'de yaklaşık 6 ay önce, rahatsızlanan annesi için çağırdığı 112 Acil Servis ekibine bıçakla saldırdığı iddiasıyla yargılanan kişi, 2 yıl 7 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Düzce 5. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın ikinci duruşmasında sanık Serdar Özbal ve davacı avukatı hazır bulundu.

Sanık Özbal, savunmasında, olay günü annesinin rahatsızlandığını belirterek, şöyle devam etti:

"112'yi aradım, sağlık ekipleri geldi, eve girdiler, ben annemle ilgileniyordum, hemşirelerle aramızda sözlü bir tartışma oldu. Bana tartışma nedeniyle annemi almadan gideceklerini söylediler. Ben de 'Gitmek istediğinizden emin misiniz?' diye sordum. Hemşirelerden biri 'eminiz' deyince ben de mutfağa geçip bıçak alıp belime koydum, daha sonra kapının önüne geçip, geçmelerine engel oldum. 'Hastayı almadan gidemezsiniz' dedim. Daha sonra beni sakinleştirdiler, hemşirelerle birlikte annemi sedyeye koyduk. Ambulansa binerek annemle birlikte ben de gitmek istedim ancak ambulans şoförü beni ambulansa bindirmek istemedi, inmemi istedi. Ben bir anlık sinirle küfür etmiş olabilirim, pişmanım."

Hakim Ayten Önal, Özbal'a, "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçundan 1 yıl 15 gün, görevlilere yönelik, silahtan sayılan bıçakla "tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan da 1 yıl 6 ay 22 gün olmak üzere 2 yıl 7 ay 7 gün hapis cezası verdi.

Özbal, duruşma sonunda tutuklanarak cezaevine gönderildi.

sağlıkta şiddet
hapis cezası
düzce
Yorum (4)
Murat celikten
Helàl işte bu olması gereken...
7
Cevapla
OP DR
SALDIRGANIN İFADELERİNE BAKIN... GENELDE HER ŞİDDET VAKASINDAN SONRA HEMEN HEMEN AYNI İFADELER OLUR.. ASLINDA BEN SUÇLU DEĞİLİM DE....ONLAR ŞÖYLE YAPTI DA..... BEN DE ŞÖYLE YAPMAK ZORUNDA KALDIM.... BENİ TAHRİK ETTİLER.....YOKSA BENDE SORUN YOK DA..... BEN DURUP DURURKEN NİYE ÖYLE YAPAYIM Kİ....FALAN FİLAN......
5
Cevapla
hekim
şiddet tırmanarak artıyor.korku ve stres içinde nöbet tutuyoruz.
2
Cevapla
postenflamatuar
bıçakla hürriyetten men. İlginç bir sonuç. Suçluların teşvik edildiği hükmün açıklanmasını erteleme komedisi bu sefer yaşanmamış. Mahkeme heyetine içten teşekkürlerimi yolluyorum. Normalde bu ülkede bıçaklayanlar ve kurşunlayanlar karşı tarafta kalıcı hasar yoksa serbest bırakılıyorlar. Şaşırdım ama bu memnun edici bir şaşkınlık. medeni ülkelerde tehdit, özellikle silahla tehdit hapisle cezalandırılır. Ne yazık ki bir gül ile bahar gelmediği gibi bu dava sonucu ile de artık suçlular ceza alacak diyemiyoruz.
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir