Medimagazin logo

İstanbul'da sağlık çalışanlarına sopayla saldıran 3 kişi tutuklandı

Avcılar'da hasta almaya giden 112 Acil Sağlık ekibine yönelik taşlı ve sopalı saldırıya ilişkin gözaltına alınan 4 zanlıdan 3'ü tutuklandı
Kaynak: DHA - AA
İstanbul'da sağlık çalışanlarına sopayla saldıran 3 kişi tutuklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yeşilkent Mahallesi'nde oturan kalp hastası Fahri Aybakan fenalaşınca yakınları hastaneye kaldırılması için ambulans istedi. 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yönlendirilen ambulans hastaya ilk müdahaleyi yapmak için bina önüne geldi. İki görevli Aybakan'a müdahale ederken, üst katta oturanlardan biri iddiaya göre "Arabaya çarpacaksınız" diye bağırdı. 

Kalp hastasını almaya giden sağlık çalışanlarına sopalı saldırı!

Bunun hemen ardından binada oturan komşuları ellerine aldıkları sopalarla dışarı çıkarak 112 Acil sağlık ambulansındaki Süleyman Kartal ile yukarıda hastaya müdahale eden Tolga Kaya ve Hasan Demir'e saldırdı. Görevlilerin 'Beyaz kod' vermesi üzerine kısa sürede polis ekipleri sevk edildi. 

Ekipler aynı aileden Doğan, Fadime, Ramazan ile Beytullah Şenkaloğlu'nu gözaltına aldı. Başından darbe alıp, kanlar içerisinde kalan sağlık görevlilerinden Süleyman Kartal, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ndeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Diğer iki görevli de kontrol amaçlı hastaneye götürüldü. Kalp hastası Fahri Aybakan, Esenyurt'taki özel bir hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

Adliyeye sevk edildiler

Yeşilkent'teki polis merkezi görevlileri şüphelilerin ve 112 görevlilerinin ifadelerini alarak güvenlik kamerası kayıtlarını da dosyaya ekledi. Gözaltına alınan F.Ş, D.Ş, R.Ş, ve B.Ş bugün emniyetteki işlemlerinin ardından 'Kasten Yaralama' ve 'Tehdit -Hakaret' suçlarından adliyeye sevk edildi. 

Başsavcılık açıklaması

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, dün Avcılar Yeşilkent Mahallesi'nde bir hastaya müdahale için giden ambulansta görevli şoför ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırıda bulunan zanlılar D.Ş, F.Ş, R.Ş. ve B.Ş'nin gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, "Şüpheliler D.Ş, R.Ş. ve B.Ş, kamu görevlisine karşı kasten yaralama suçundan sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülen soruşturma, tüm yönleriyle ve titizlikle devam etmektedir." bilgisi paylaşıldı.

O anlar kamerada

Olayın gerçekleştiği binanın yanındaki işyerinin güvenlik kamerası ile de kaydedilen olayda ellerinde sopa ile gelerek ambulansa vuranların daha sonra 112 sağlık görevlileri ile kavga ettikleri görüldü.  

 

'Barbarlık resmen'

Şikayetçi olabilmek için kaldırıldığı hastaneden imza vererek ayrılan Fahri Aybakan, yaptığı açıklamada, yarın sabah anjiyo olacağını, kızının da acil tıp teknisyeni olduğunu belirterek, "Olmaması gerekirdi, üzüldük. Sağlık çalışanının kafasına vurmuşlar. Kulağının kemiği çıkmış. Bana müdahale etmeye gelen sağlık görevlilerini görünce acımı unuttum. Sağlık görevlisini kanlar içinde görünce insan kendisini unutuyor. Onlara destek olabilmek için imza atıp hastaneden karakola gelip ifade verdim. Komşular bugün saldırdı ama yarın onlara da ambulans gelebilir. Bana bir şey olsa bunun hesabını kim verecekti? İstanbul’un göbeği diyoruz ama barbarlık resmen. Hepsinden şikayetçi oldum. Ben kendimden vazgeçtim. Sağlık çalışanlarına destek olmak için karakola gittim" dedi.

Rojda Usta da, "Arabalarına çarpma da yok. Araçtaki görevli ne araçtan inemiyor, başına vuruyorlardı. Adam kalpten gidecek ona müdahale edemiyorlar. Çünkü onlara saldırıyorlardı" dedi.

avcilar
istanbu
sopali saldiri
ambulans
saglik ekibi
Yorum (2)
Android
teleradyoloji ve sınırsız rapor yazma da tam bir fecaat
Cevapla
bu ne
ne bu ???
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir