Medimagazin logo

İğne yaptırırken canı yanan hasta hemşireye hakaret etti!

Bahçelievler Devlet Hastanesi’nin acil servisinde iğne yaptıran Z.D.'nin (28), canı yanınca tartıştığı hemşire N.Ç.’ye (35) ‘geri zekâlı’ dediği gerekçesiyle hakkında, ‘kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret’ suçundan 2.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Kaynak: Hürriyet
İğne yaptırırken canı yanan hasta hemşireye hakaret etti!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre Z.D. isimli kadın rahatsızlığı nedeniyle Bahçelievler Devlet Hastanesi acil servisine başvurdu. Nöbetçi hemşire olarak görev yapan N.Ç. de Z.D.’ye iğne yaptı. Hasta Z.D., “Canım çok yandı”  deyince N.Ç. cevaben “Hanımefendi, yapılan ilaç yakma yapmaz” diye konuştu. Bunun üzerine sinirlenen Z.D. hemşire N.Ç.’ye “Geri zekâlı benim canım yanıyor, sen ne anlarsın, seni şikâyet edeceğim” dedi. Hemşire N.Ç.’nin şikâyeti üzerine Z.D. hakkında “kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret” suçundan 1 yıldan 2 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

'GERİ ZEKÂLI DEDİM'

Bakırköy 43. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Z.D. gelirken hemşire N.Ç.’yi avukatı temsil etti. Z.D. savunmasında hastalığından dolayı zaman zaman ağrılarının olduğunu söyleyerek, “Bu ağrılar olduğunda da hemen iğne olmam gerekiyor.

Olay günü de bu şekilde ağrımdan dolayı iğne olmaya gittim. Eşim iğneyi yapacak hemşireye durumu anlattı. Kendisi de normal bir şekilde iğnesini yaptı. Kalkmam gerekiyordu. Ancak eşim yine durumumu anlatarak iğneden korktuğum için biraz kalmamı, tansiyonumun düşmüş olabileceğini söyledi. Bu sırada müşteki bana iğne yapan kişi olmamasına rağmen bulunduğum yerden perdeyi açıp “Hemen kalkacaksınız, bu iğne zaten ağrı yapmaz’ dedi. Bunun üzerine ben de ‘Geri zekâlı’ dedim. Ancak bunu da o anda zaten çektiğim ağrının etkisiyle tam olarak kendimde değilken söyledim. Bana iğne yapan başka bir hemşireydi ve benim müşteki ile hiçbir ilgim yoktu. Kendisi hiç ilgisi olmadığı halde konuya dahil oldu. Bende bunun üzerine kendisine o sözü söyledim” dedi.

Mahkeme müşteki hemşire N.Ç.’nin duruşmada hazır edilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

hamşire
hasta
sağlıkta şiddet
Yorum (8)
Hasan Akdemir
İmanın yarısı olan sabır belanın olduğu anda olur ve eline , diline, beline sahip olamayan her kişinin başına mutlaka bir şey gelir.
33
Cevapla
Mustafa
Su hemsirelerde igne yaparken hastanin canini acitmamayi bir turlu ogrenemediler!!!
8
Cevapla
dr
Geçmiş yıllarda askerin, polisin düğmesini koparmak 6 aydan başlar diye bir yasa vardı. Benzerinin sağlıkçılar için de ivedilikle çıkması gerek. Şamar oğlanına döndük. Orman kanunu gibi, vatandaş sorunu ya da sorun olarak algıladığı herşeyi kaba kuvvetle halletmeyi adet haline getirdi. Yüzümüze karşı "boşuna dövmüyorlar bunları" diyorlar. Sağlıkçıya elini ya da dilini kaldıran içeri girecek. Normalleşmek için bu şart. Yasa çıkar çıkmaz, fazla uygulamaya bile gerek kalmadan asayiş sağlanır. Vatandaşımız bu yönüyle de çok zeki , anlayışlı ve kavrayışlıdır...
86
Cevapla
DR
ADAM SENİN İCİN YASA CIKARIP NEDEN OY KAYBETSİNKİ,SEN ZATEN ADAMA BANKO OY VERİYORSUN.DİGER SECMENİ NEDEN ÜZSÜN YASA CIKARARAK!! ÖNCE SEN KENDİN İCİN BİRSEY YAP!!
102
Cevapla
dr
kendim için ne yapacağımı sana mı sorucam ?
59
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir