Medimagazin logo

Hemşire adaylarına Avrupa gezisi

Diyarbakır'ın Silvan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri Almanya, İsveç ve Romanya'yı gezdi
Hemşire adaylarına Avrupa gezisi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

DİYARBAKIR  - Diyarbakır'ın Silvan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri Almanya, İsveç ve Romanya'yı gezdi.

Silvan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, 2013-14 eğitim öğretim yılı Leonardo Da Vinci kapsamında "Hemşirelerimizin Bulaşıcı Hastalıklar Konusunda Stajı" projesiyle 4-18 Mayıs'ta Almanya, İsveç ve Romanya'yı gezerek buradaki sağlık çalışmalarını inceledi.

Öğrenciler, Almanya, İsveç ve Romanya'daki sağlık kurumlarını ziyaret etti. İlk defa yurtdışına çıkma imkanı bulan öğrenciler ise gezinin kendileri için çok faydalı olduğunu belirterek, hem meslek hem de kültürel anlamda çok şey öğrendiklerini bildirdi.

 

hemşire
adaylarına
avrupa
gezisi
Yorum (1)
murat 124
Leonardo da Vinci (LdV), mesleki eğitimi geliştirmek amacı ile katılımcı ülkeler arasında gerçekleştirilen iyi uygulamaların değişimine olanak sağlayan bir Avrupa Birliği Programıdır. Leonardo da Vinci (LdV) Mesleki Eğitim Programı, temel mesleki eğitimden geçmekte olan gençlerin, eğiticilerin ve eğitim yöneticilerinin; ülkeler arası hareketliliğini artırmak, yenilikleri desteklemek ve eğitim kalitesini arttırmak için eğitim kuruluşları, üniversiteler, işletmeler, ticaret odaları gibi mesleki eğitim alanında yer alan değişik paydaşlar arasındaki işbirliğine dayanan projelere destek vermektedir. Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Programı, çalışan veya iş arayan yetişkinleri kapsayan çok geniş bir kitleyi hedef almaktadır. Katılımcı Ülkeler; Hayatboyu Öğrenme Programına üye 33 ülkede yürütülmektedir Programa Kimler Başvurabilir? Tüzel kişilik sahibi tüm resmi ve özel kurum ve kuruluşlar Eğitim kurumları (mesleki eğitim kuruluşları, merkezleri ve üniversiteler ) KOBİ STK Yerel idareler
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir