Medimagazin logo

Diyarbakır'da yol isteyen ambulans şoförü darbedildi

Diyarbakır'da ambulans şoförü A.Y., korna çalarak yol vermesini istediği sürücü D.S. tarafından önü kesilerek darbedildi. Her iki sürücü de birbirinden şikayetçi oldu.
Kaynak: DHA
Diyarbakır'da yol isteyen ambulans şoförü darbedildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, dün sabah saatlerinde Dicle Üniversitesi Hastanesi kavşağında meydana geldi. Hastaneye vaka bırakan ambulans şoförü A.Y., görev yaptıkları istasyona dönmek için yanında sağlık çalışanları ile yola çıktı. A.Y., önünde seyreden otomobile korna çalarak yol vermesini istedi. Ancak iddiaya göre, otomobilin sürücüsü D.S., ambulansın önünü keserek araçtan indi. A.Y. ile D.S. arasında yaşanan tartışma büyüdü. D.S., A.Y.'yi darberek yaraladı. Çevredekilerin araya girerek olayı sonlandırmasının ardından A.Y. ve D.S. darp raporu alarak birbirlerinden şikayetçi oldu. 

Olayla ilgili inceleme sürüyor.

'Bu konunun takipçisiyiz'

Genç Sağlık Sen Diyarbakır Şube Başkanı Faysal Yiğit, olaya tepki göstererek, "Diyarbakır'da 112 Acil Servis Hizmetleri'nde çalışan ambulans şoförümüz darbedilmiştir. Ambulansımız Dicle Üniversitesi'ne hasta bıraktıktan sonra dönüş yolunda araçtan yol istiyor. Kendini bilmez cani, maalesef araçtan inip, meslektaşımızı darbediyor. Bu konunun takipçisiyiz ve sağlıkta şiddeti kınıyoruz. Sağlık Bakanımıza çağrımız; lütfen bir an önce sağlıkta şiddet yasası yasalaşsın" dedi.

'Saldırıyı şiddetle kınıyoruz'

A.Y.'nin avukatı Şahin Akarsu da "Son zamanlarda sağlıkta artış gösteren şiddet, bugün bir kez daha bize çirkin yüzünü göstermiştir. Sağlık personelimize karşı başta sözlü saldırı, akabinde hızını alamayan şahıs, fiziki saldırılar gerçekleştirmiş olup, ekibimizi mağdur etmişler. Ambulans şoförüne karşı gerçekleştirilmiş olan fiziki ve sözlü saldırıların neticesinde personelimiz yaralanmış, durumdan dolayı şikayetçi olmuştur. Bunu belirtmek isteriz ki şiddet hiçbir zaman çözüm olmamıştır. Personelimize karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, bu hukuki sürecin takipçisi olacağımızı basına duyurmak istiyoruz" diye konuştu.

diyarbakir
ambulans soforu
Yorum (2)
Yazıklar olsun
yetti artık, bu melanetleri yurdumuzun düşmanları mi planlıyor ? bu ve benzeri olaylar durmadan sürekli bir şekilde devam ediyor. bu işin içinde bir bit yeniği var.
3
Cevapla
Bu ne yaaa
bu tipleri toplumdan ayıklamak ve uzaklaştırmak şart. bunun için de yeni ve okkalı bir sağlıkta şiddet yasası şart. neden çıkmaz bu yasa ? vatandaş gücenmez, oy kaybı olmaz,iyi bir temizlik olur,toplum rahat bi nefes alır
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir