Medimagazin logo

Beni gece 23.00'te eve kim bırakacak?

112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanları, çalışma saatlerinde yapılan değişikliği protesto etti.
Beni gece 23.00'te eve kim bırakacak?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL-Sağlık-Sen'e bağlı yaklaşık 200 kişilik grup, Ataköy'deki 112 Avrupa Komuta Merkezi önünde toplandı. "Beni gece 23.00'te eve kim bırakacak?" ve "12/36 çalışmaya hayır" yazılı pankartlar taşıyan grup, daha önce 24/72 olan çalışma sisteminin 12/36 olarak değiştirilmesine tepki gösterdi.

 

Grup adına basın açıklaması yapan Sağlık-Sen İstanbul Şube Başkanı Durali Baki, "Son zamanlarda idare tarafından uygulanmak istenen 12/36 çalışma sistemi yanlış. Buna benzer çalışma sistemleri daha önce denenmiş ama başarılı olunmamıştır. Silivri 112'de çalışan ekip, saat 19.55'te hastaya çıktığı zaman bu arkadaşların tekrar noktaya dönmesi 4 saattir. Gece yarısı bu arkadaşlar evlerine nasıl gidecek? Yoksa arkadaşların burada kalmaları için fiziki bir ortam mı hazırladınız? Eğer hazırladıysanız önce siz burada kalın" şeklinde konuştu.


Bazı noktaların fiziki ortamının düzelmesini isteyen Baki, "Çalışmayan sistemleri hayata geçirin. Topladığınız navigasyonları tekrar dağıtın. Sürücülerin 24 saatlik sistemde kaza yaptığını söylüyorsunuz. Kaza yapmalarının nedeni 24 saatlik çalışma değil, hiç şoförlük yapmamış ATT'lere zorla ehliyet alarak ambulans şoförü yapmanızdır. Ortalamasına baktığınızda kazaların yüzde 80'i 20.00'den önce olmuştur. Bu nedenle tezinizin doğru olmadığı net bir şekilde ortaya çıkmıştır" dedi.

 

HABER VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

112 acil
protesto
sağlık sen
acil çalışanları
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir