Medimagazin logo

Batman'da 'talasemi hastasına yanlış kan verildi, komaya girdi’ iddiası!

Talasemi hastası olan ve belirli aralıklarla Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kan verilen Furkan İçyar (24), iddiaya göre, dün 30 saniye boyunca yanlış kan verilmesi sonrası baygınlık geçirerek, yoğun bakıma alındı. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, konuyla ilgili valilikten açıklama yapılacağını belirtti.
Kaynak: DHA
Batman'da 'talasemi hastasına yanlış kan verildi, komaya girdi’ iddiası!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Talasemi Ünitesi'nde 15-20 günde bir düzenli olarak kan almaya giden Furkan İçyar, iddiaya göre, dün 30 saniye boyunca yanlış kan verilmesi sonucu baygınlık geçirdi. 

Yoğun bakıma alınan İçyar’ın tedavisi sürerken, hastanede oğullarından gelecek iyi haberi bekleyen ailesi, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Baba Ömer İçyar, şikayetçi olacağını belirterek, “15-20 günde bir nizami olarak gelip kan alıyor hastaneden. Dün sabah kan almaya geldi. Yanında yatan arkadaşı bana telefon açtı. ‘Oğluna yanlış kan vermişler, çabuk gelin, bayılmış.’ Biz de koşarak geldik. Geldiğimizde onu yoğun bakıma almışlar. Oradaki hemşirelere sorduk bizi kovar gibi yaptılar. Yanlış kan verildiği için çocuk hala yoğun bakımda. Bir daha bu yanlışın yapılmaması için şikayetçi olacağım. Gideceği yere kadar gitsin. Şu anda yoğun bakımda. Çıkıp çıkmayacağı da belli değil. Başkasının hayatına mal olmaması için şikayetçi olacağım. Çok mağdur durumdayız, ne yapacağımızı bilmiyoruz. Gencecik bir çocuk şu an komada. Biz aile olarak tüm akrabalarla beraber hastanenin önündeyiz, iyi bir haber almak için gece gündüz buralarda yatıp kalkacağız” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, durumu valiliğe bildirdiklerini oradan açıklama yapılacağını belirtti.

talasemi hastasi
yanlis kan
batman
Yorum (1)
bitmişmeslek
yanlış kan olduğu kesin mi , anaflaksi olabilir, dışarda adliyede bakkalda sitede ve keza bazı akrabaların bile doktor düşmanı olmuş tüm aksaklıklar hekime fatura ediliyor , bu meslek yakında bitecek inşallah ve hepimiz kurtuluruz doktorsuz kalıp boylarız...
6
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir