Medimagazin logo

Akdağ, sözleşmeliler için tarih verdi

Erzurum'da gezi ve incelemelerini sürdüren Bakan Akdağ, Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlediği "Gençlik Buluşması" adlı toplantıda, gençlerle bir araya geldi.
Akdağ, sözleşmeliler için tarih verdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Akdağ, sağlıkta sözleşmeli çalışanların tayinlerinin ne zaman yapılacağının sorulması üzerine de yer değişiklikleriyle ilgili olarak Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile bir karara vardıklarını, mevcut sözleşmeli olarak çalışanlardan yer değiştirmek isteyenlere, yeni kadrolar açacaklarını belirterek,

"Yeni yerleri belirleyeceğiz ve şu anda bizde çalışan sözleşmelilerin yer değiştirmesine müsaade edeceğiz. Daha sonra boşalan yerlere de yeni kadrolar açarak, yeni müracaat eden arkadaşlarımızı alacağız. Bütün bu işler şu andaki takvime göre, Temmuz ayının sonuna kadar, belki Ağustos ayının ortasına kadar bitmiş olacak" dedi.

Atatürk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü son sınıfta okuyan bir kız öğrencinin de felsefe grubu öğretmenlerinin rehber öğretmeni olarak atanabildiğini, bu durumdan rahatsızlık duyduklarını bildirerek, "Siz de hemşireleri, sağlık memurlarını doktor olarak atamayı düşünüyor musunuz" diye soran bir genci yanıtlarken, Bakan Akdağ, bu konunun Milli Eğitim Bakanlığının alanına girdiğini ve detaylarını bilemeyeceğini söyledi.

akdağ
sözleşmeliler
için
tarih
verdi
Yorum (3)
murat
psikolojik danisman ve rehber ogretmen hanimefendiye cevabimdir..valla ablacim yapabilse bir dakika bile durmaz.saglik calisanlarini birak yoldan gecen herkezi doktor diye atar..hos yeni acılan -mantar- tip fakulteleri nedeni ile bir gun herkez doktor olacakmis gibime geliyor ama o ayri konu.
0
Cevapla
Ali Menejer
Ben SGK'lı olarak özel sektörde çalışan bir yöneticiyim. 4 yıldır hekim olan eşimi ve çocuklarımı yanıma getirmeye çalışıyorum yok yok yok...
0
Cevapla
tuğçe turhan
hemşirelik öğrencisi olara son günlerde üzüldüğüm bi konya değinilmiş malesef ki hemşire açığı yüzünden hemşire adı altında mesleğe alınan diğer sağlık çalışanları var ve medya dagördüğümüz gibi bu insanlar yapılan yanlışlarda hemşire adı altında anılıyor gerçekten çok üzücü bir durum ...devletin bu yönde bir önlem alması gerektiğini düşünüyorum.. hiç bir sağlık elemanı bir diğerinin yerini almamalıdır..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir