Medimagazin logo

29 STK bir araya geldi: Hekim ve sağlık çalışanlarından İsrail protestosu

Sağlık alanında faaliyet gösteren 29 STK'nın temsilcileri, doktor ve sağlık çalışanları, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde alkışlı İsrail protestosu gerçekleştirerek basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Bizler Türkiye'deki doktor ve sağlık çalışanları olarak, üzerimize düşen ve düşecek olan her türlü vazifeye hazır olduğumuzun, zulmün karşısında olduğumuzun ve olmaya devam edeceğimizin Türkiye ve dünya kamuoyunca bilinmesini isteriz" ifadelerine yer verildi
Kaynak: DHA
29 STK bir araya geldi: Hekim ve sağlık çalışanlarından İsrail protestosu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık alanında faaliyet gösteren 29 Sivil Toplum Kuruluşu'nun temsilcileri ile doktorlar ve sağlık çalışanları, Filistin'de yaşananlar sebebiyle Fatih'teki İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde alkışlı protesto gösterisi gerçekleştirdi. Protesto gösterisi sonrası topluluk adına basın açıklamasını Türkiye Sağlık STK'ları Platformu (TUSEP) adına Dr. Ahmet Erçek yaptı.

İsrail'in suç ileme kapasitesi ortadan kaldırılmalı

Açıklamada, "Hiçbir insani ve ahlaki değer, ilke ve kural tanımayan İsrail denilen terör örgütü acilen durdurulmalıdır. Her gün yüzlerce çocuk, yaşlı ve kadını vahşice öldüren, sivil insanların tepelerine yağmur gibi füze ve bombalar yağdıran, ambulans ve hastaneleri bombalamaktan çekinmeyen, katliam ve soykırım suçu işlemekten zerre kadar imtina etmeyen bu seri katil sürüsünün, bu cani topluluğun suç işleme kapasitesi ortadan kaldırılmalı, suç aletleri elinden alınmalı ve etkisiz hale getirilmelidir." denildi.

Vazifeye hazır durumda olduğumuzun bilinmesini isteriz

Açıklamanın devamında, "Bizler Türkiye'deki doktor ve sağlık çalışanları olarak, üzerimize düşen ve düşecek olan her türlü vazifeye hazır olduğumuzun, her daim mazlumun yanında zalimin ve zulmün karşısında olduğumuzun ve olmaya devam edeceğimizin Türkiye ve dünya kamuoyunca bilinmesini isteriz" ifadelerine yer verildi. 

 

istanbul il saglik mudurlugu
stk
doktor
saglik calisani
Yorum (1)
ali özkurt
muteber ve muktedirler yüzünden ülkemde hekimlik yapamadığım için ben böyle bir görev için yokum
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir