Medimagazin logo

Özel hastanelere hayali girişler yapılıyor!

Özel hastaneler hastane muayene etmedikleri halde hastaneye hayali girişler yaparak devlete ek fatura çıkartıyor.
Özel hastanelere hayali girişler yapılıyor!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Özel bir hastanede çalışan D.T. anlattıkları ile kafaları karıştırdı. İddialara göre; hastaneler, hastaneye gelen hastaların T.C. numaralarını alıp kendi doktorlarına hastalardan habersiz onların adlarına reçeteler yazdırıyorlar. Sağlık hizmeti vermiş gibi gösterip bir de üstüne sanki acilden giriş yapmış gibi gösteriyorlar.

Özel hastanelerin çıkarttığı fazla faturaların arkasında yatan gerçek ortaya çıktı. Şanlıurfa’da özel bir hastanede çalışan  D.T. Şikayet Portalı Şikayetvar’a gönderdiği şikayeti ile özel hastanelerin nasıl hayali giriş yaparak devlete ek fatura çıkardıklarını ve diğer oyunlarını anlatarak hastanelerin tüm kirli çamaşırlarını ortaya döktü. İşte o itiraflar:

Hastane Çalışanının İtirafları Ortalığı Karıştıracak!
Özel bir sağlık kuruluşunda çalışan D.T. hastaneye hayali girişlerin nasıl yapıldığını “Özel hastane ve sağlık kuruluşları her gün hasta muayene etmedikleri halde hayali hasta girişleri yaparak devlete ek fatura çıkartıyorlar. Özel sağlık kuruluşunda muayene olduktan sonra bunlar hastanın T.C. numarasını kaydediyor. Hastanın hastane ile tüm işlemleri bittikten sonra bu hastaların adlarına reçeteler yazılıyor. Hastadan habersiz yapılan bu işlemlerden kendi bünyelerindeki doktorlar ve anlaşmalı eczaneleri haberdar.Doktorlar hastaları görmeden ilaç yazabiliyor” sözleri ile ifade etti.

Hastalar Acilden Giriş Yapmış Gibi Gösteriliyor
Yazılan reçeteler ile hem fazla fatura kesilmiş gibi gösterildiğini hem de hastaneye ait ambulansın tüm tıbbi malzeme ve ilaç desteğinin yapıldığını iddia eden şikayetçi şöyle devam etti:

“Hastalardan habersiz yazılan reçeteler ile hastane ve hastaneye ait ambulansların tıbbi malzeme eksikliği gideriliyor. Hatta kendi bünyelerinde çalışan personellerini de hastaneye giriş yapmış gibi gösteriyorlar. Ayrıca T.C. numaraları aldıkları hastaları acilden giriş yapmış gibi gösteriyorlar. Tüm yaptıkları bu oyunlarla devletten daha fazla ücret alıyorlar. Eczaneler de işin içinde olduğundan hastaya ek ücret çıkmıyor hasta da şüphelenmiyor. Birçok hasta kaç kere hangi hastaneye gittiğiniz sorgulatmaz. Özel hastaneler hastaların bu açığından faydalanıyor. Bu konuda Sağlık Bakanlığı gerekli işlemleri yapmalı.”
 

özel
hastanelere
hayali
girişler
yapılıyor!
Yorum (14)
kamil başaran
Günaydın.Müslümanlığı kendi tekellerine alıp,bu fukara devletin parasını kendi yandaşlarına peşkeş çekenler bunun hesabını nasıl verecekler.Muhtelif platformlarda bu konu defalarca gündeme gelmesine rağmen hiç bir tedbir almayanlar bunun vebalini nasıl taşıyorlar.Ama bilinmelidir ki ilahi adalet asla ve asla şaşmaz.
0
Cevapla
dr.sinan
Bu özel hastane hangisiyse lütfen açıklansın.Yoksa tüm özel hastaneler zan altında kalıyorlar.Sanki bu usülsüzlüğü tüm özel hastaneler yapıyorlarmış gibi yansıtılıyor.
0
Cevapla
esat
hani biz zamanlar vatandaşın muayenehane ile ilişkisini keseceğiz, aradaki para ilişkisini ortadan kaldıracağız demişlerdi ya.. çok iyi kaldırdılar, ülkede yaşayan herkesin cebine girdiler, kanal yaptılar, özel hastanelere hortumlatıyorlar. şundan emin olun, bu dönem bittiğinde (ne zaman ve nasıl bilmem ama bir gün inşallah)sorumluları ve icracıları hesap verecekler ve özel sektör-devlet anlaşmalı bu ucube sistem bir daha uygulanmayacak, uygulanması bile düşünülemeyecektir.
0
Cevapla
remzi şeker
bu nasıl bir haber şimdi 1 hastane yolsuzluk yaptı diye ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz sağlık ve çalışma bakanlıkları yaptığı uygulamayla(en büyük yolsuzluk budur)biz hekimleri eşşek gibi çalıştırdığı halde bize zırnık koklatmıyor hiç sesiniz yok.döner sermaye dediğiniz parayı çalışmayan ve hasta bakmayan herkese dağıtıyorsunuz hasta bakan hekime kuş kadar veriyorsunuz Örneğin 1 klinisyen hekim 30 000 puan karşılığı 1500 2000 tl döner alıyorsa toplum sağlığında çalışan 1 hekim hiç hasta bakmayıp 3000 tl alıyor hiç hastayla ilgisi olmayan 1 diş teknisyeni 1000 tl alıyor hemşire yine öyle başhekim ve yardımcıları hasta bakmaksızın 3000 5000 arası alıyorlar müdür ve yardımcıları yine öyle oysa sağlık primi dr hastaya baksın diye ödeniyor dr hariç herkes yararlanıyor bunu niye hiç haber yaymıyorsunuz hemde yıllardır....
0
Cevapla
Adnan Öbek
Bu tip olaylar yolsuzluklar her kurumda olabilir... Münferit olayları her yerde oluyormuş gibi göstermek yanlıştır. 30 yıllık hekimim, hiç bir yerde rastlamadım...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir