Medimagazin logo

Hastane zincirine 100 milyon dolar yatıracak 2 bin kişiyi işe alacak

Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Medline Sağlık Grubu Başkanı Erhan Kamışlı, hastanecilik faaliyetlerini Medline altında topladıklarını belirterek, “Üç yılda 100 milyon dolar yatırıp 2 bin yeni istihdam yaratacağız” dedi.
Kaynak: HÜRRİYET
Hastane zincirine 100 milyon dolar yatıracak 2 bin kişiyi işe alacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SAĞLIK yatırımlarını Medline Sağlık Grubu çatısı altında toplayan Esas Holding, üç yılda hastaneciliğe 100 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Medline Sağlık Grubu Başkanı Erhan Kamışlı, acil sağlık, evde sağlık ve hastanecilik alanında en kapsamlı sağlık gruplarından biri olmayı hedeflediklerini söyledi. Birleşik Sağlık Kurumları (BSK) markasıyla özel hastanecilik yatırımlarını bir noktaya getirdiklerini belirten Kamışlı, “Şimdi 16 yıllık marka olan Medline, hastanecilik dahil tüm sağlık yatırımlarımıza isim veriyor. Hastanelerimize üç yılda 100 milyon dolar yatırıp 2 bin yeni istihdam yaratacağız” dedi.


Yatak sayısı 1000’e çıkacak
Halen 6 ilde, 6 hastaneleri bulunduğunu aktaran Kamışlı, şunları söyledi: “Dört yılda satın almalarla hastanecilik işine girdik. Ekim ayı içinde Antalya, Konya, Aydın, Kütahya, Eskişehir ve Adana’daki hastanelerin adı Medline olarak değiştirildi. Şu anda hastane yatak kapasitemiz 550. Hedefimiz bunu üç yıl içinde bin yatağa çıkarmak. Hastanecilikte yeni bir zincir ve grup yaratıyoruz.”
Erhan Kamışlı, şu ana kadar hastanecilik alanında 100 milyon dolarlık yatırımlarının bulunduğuna da işaret ederek, “Yeni yatırımlara devam edeceğiz. Büyük boyutlu, grup hastanelerini hedefliyoruz. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde hastane satın alabiliriz. İstanbul’da şu ana kadar istediğimiz nitelik ve kalitede hastane bulamadık” bilgisini verdi. Sağlık grubunun cirosunun 2011 yılı itibariyle 140 milyon TL olacağını da dile getiren Kamışlı, “2012’de yüzde 15’lik büyümeyle hedefliyoruz. Gelecek beş yıl içinde de 250 milyon TL’lik ciroya ulaşmayı planladık” dedi.

Özel sektör payı yüzde 30’lara çıktı

SAĞLIK sektöründeki son gelişmelere de değinen Erhan Kamışlı, “Reformlarla hastanecilikte yüzde 8’lerdeki özel sektör payı yüzde 30’lara çıktı. Yeni hastane ruhsatlarının verilmemesiyle sektörde konsolidasyon yaşanıyor. Yabancı fonlar sektöre yatırım yapmaya başladı. Sağlığa giren yabancı sermayeyle yeni yatırımların önü açıldı” dedi. Kamışlı, Türkiye’de sağlık sektöründe verimliliği sağlayacak her türlü uygulamanın da yanında olduklarını vurgulayarak, “Tam Gün Yasası’nı ve Türkçe bilen yabancı doktorların Türkiye’de çalıştırılmasına yönelik düzenlemeleri desteklediklerini açıkladı.

Antalya’da sağlık turizmi yapacak, Adana hastanesi Irak’a odaklanacak

MEDLINE Sağlık Grubu Genel Müdürü Gürkan Ergenekon, hastanelerinde bir yılda, 1 milyon hastaya baktıklarını belirterek, “Antalya’daki yeni hastane açıyoruz. 134 yatak ve 21 branş olacak. Bu hastaneyle turizm sağlığında yeni bir açılım yapmak istiyoruz. Sağlık turizminde iddialıyız. Adana’daki hastanemiz öncelikli Irak pazarına odaklanacak. Antalya’daki hastaneyle de diğer ülkelerden hastalara hizmet vereceğiz” dedi. Bu arada Türkiye’de geçen yıl 2 milyon acil vaka meydana geldiğini ve bu vakaların 310 bininin İstanbul’da yaşandığını belirten Ergenekon, şu bilgileri verdi: ”Bu vakaların yüzde 35’ine Medline Acil Sağlık hizmet verdi. Yılda 20 bine yakın acil vakaya, yüksek teknoloji donanımlı ambulanslarla müdahale ediyoruz. Medline Sağlık Grubu olarak, bu yıl evde sağlık hizmetleri alanında da hizmet sunmaya başladık.”
 

hastane
zincirine
100
milyon
dolar
yatıracak
2
bin
kişiyi
işe
alacak
Yorum (2)
sefil doktor
Sayın bakan ve Başbakanın neden Dr ları sıkıştırdığını kimse anlamamıştı umarım bu yazıdan sonra nalamaya çalışırlar ve uyuyan lar azcık uyanır. Hedef %30 paya sahip hastaneleri dahada yukarı çekmek ve bu hastanelere ucuz Dr yetiştirmek. halen anlamayan varsa bir gün anladığında iş işten geçecek. Ben nasılsa bu ülkeden gitmeye karar verdim ben kölelik yapmayacağım köle olacaklar düşünsün.
0
Cevapla
pp
Gitme! SENDİKA kuralım ve greve gidelim. TTB nasılsa beceremiyor bunu
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir