Medimagazin logo

"Bizim tek eylemimiz olur o da hastaneleri kapatmak"

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Başkanı Reşat Bahat, özel hastanelerden muayene katılım bedeli olarak 10 TL alınmasının çifte standart olduğunu belirterek, "Eczacıların eyleminden sonra eylem yapmadan sonuç alınmıyor fikri çıktı. Bizim tek eylemimiz olur o da özel hastaneleri kapatmak" dedi
"Bizim tek eylemimiz olur o da hastaneleri kapatmak"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
İSTANBUL (İHA) - Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Başkanı Reşat Bahat, özel hastanelerden muayene katılım bedeli olarak 10 TL alınmasının çifte standart olduğunu belirterek, "Eczacıların eyleminden sonra eylem yapmadan sonuç alınmıyor fikri çıktı. Bizim tek eylemimiz olur o da özel hastaneleri kapatmak" dedi.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Reşat Bahat, Titanic Otel'de bir basın toplantısı düzenledi. OHSAD Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Bahat yaptığı açıklamada, sağlıkta dönüşüm programına özel hastanelerin katkısının büyük olduğunu belirterek, "Devlet hastanelerinde 3 TL muayene katılım ücreti alınırken özel hastanelerde 10 TL alınmaktadır. Biz alınmasın demiyoruz ama çifte standart olmasın. Bu tamamen eşitlik ilkesine aykırıdır" dedi.

Sağlık Uygulama Tebliği'nde (SUT) katılım bedellerinin aynı olduğunu söyleyen Bahat, "Eczacı arkadaşlarımız eylem yaptı ve anlaştı. Biz halkın sağlığını tehlikeye atmamak uğruna zararı göğüsleyerek iyi niyetli davranıyoruz. Ama biz eylem yaparsak bu hastaneleri kapatmak olur" diye konuştu.

Bahat, özel sağlık sektörünün isteğinin kamu maliyetini artıracak bir talep olmadığını belirterek, "Talep edilen temel hususlar hasta katılım bedelinde kamu-özel sektör eşitliği. Fark oranının Bakanlar Kurulu'na çıkarılması ve SUT fiyatlarının güncellenmesidir" açıklamasında bulundu.
"bizim
tek
eylemimiz
olur
o
da
hastaneleri
kapatmak"
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir