Medimagazin logo

''Bakanlığımız mevzuatına tabi 3 bin güzellik merkezi yok”

Sağlık Bakanlığı, mevzuatlarına tabi 3 bin güzellik merkezi bulunmadığını bildirdi.
''Bakanlığımız mevzuatına tabi 3 bin güzellik merkezi yok”
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, 27 Eylülde bir gazetede yer alan ''3 bin güzellik merkezinden 170'i 'estetik vizesi' aldı'' başlıklı haberle ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklama yapılmasının uygun görüldüğü bildirildi.

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

''2008 yılı başında Sağlık Bakanlığı mevzuatına tabi 716 güzellik merkezi ve bunların dışında 1335 güzellik salonu olarak işletilen yer bulunmaktadır. 2008 başında yapılan düzenlemeyle güzellik merkezlerine 1 Şubat 2010'a kadar süre verilerek, güzellik salonu ya da polikliniğe dönüşmeleri için başvuru yapmaları istenmiştir. Düzenlemeye tabi olan 716 güzellik merkezinden 273'ü polikliniğe dönüşmek için başvurmuştur. İşlemlerini tamamlamak için 10 Eylül 2010'a kadar süre verilen (başvurularını gerçekleştiren) merkezlerden şu ana kadar 211'inin ruhsat işlemleri tamamlanmış, 62 merkezin de inceleme süreçleri tamamlanmış, belge düzenleme işlemleri ise tamamlanmak üzeredir. Açıklamadan da anlaşılacağı gibi Bakanlığımız mevzuatına tabi 3 bin güzellik merkezi bulunmamaktadır.''

   

''NURTEN ÖĞRETMEN'İN YARDIM ÇIĞLIĞI'' HABERLERİ-

   

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan bir diğer açıklamada ise dün bazı medya organlarında ''Nurten Öğretmen'in yardım çığlığı'' gibi başlıklarla bazı haberlerin yer aldığı belirtildi.

 

Olaydan haberdar olunmasıyla birlikte Düzce İl Sağlık Müdürlüğünün, bakanlığın talimatı doğrultusunda harekete geçtiği ve hastayla görüştüğü ifade edilen açıklamada, görüşmede, hastaya teşhisinin İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde konulduğu, ilk ameliyatının ise kendisinin ''sosyal güvenlik kapsamında olmasına rağmen Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olmayan'' özel bir üniversite hastanesinde yapıldığı ve bu nedenle ücret ödendiği bilgisinin alındığı kaydedildi.

 

Bu bilgiler doğrultusunda ilgili uzmanlarla temasa geçildiği, ilk teşhisinin konulduğu İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi de dahil olmak üzere hastanın tedavisini sürdürülebileceği üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinin belirlendiği bildirilen açıklamada, hastanın tercihi doğrultusunda, Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bu hastanelerden herhangi birinde tedavisinin devam edebilmesi için her türlü imkan ve desteğin sağlanacağı ifade edildi.

''bakanlığımız
mevzuatına
tabi
3
bin
güzellik
merkezi
yok”
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir