Medimagazin logo

Her bahar yeniden gençleşmek mümkün

Kışın olumsuz etkisiyle cansızlaşıp kuruyan cildi, tıpkı bir kabuk gibi değiştirip atarak sağlıklı ve pürüzsüz yapmak hayal değil. Cildi yenilemek için en verimli ve uygun zaman ise bahar ayları
Kaynak: SABAH
Her bahar yeniden gençleşmek mümkün
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Baharda doğanın uyanışına paralel olarak metabolizmamız da harekete geçiyor. Vücudumuzu ve cildimizi yenilemenin, yaza hazırlanmanın en uygun zamanı; içinde bulunduğumuz bahar ayları. Dermatolojik uygulamalarla, cildinize en uygun yöntemlerle A'dan Z'ye yenilenmek mümkün. Liv Hospital Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Gonca Gökdemir cildi yenilemenin yollarını anlattı... 
 
CİLT LEKELERİNE ELVEDA ! 
 
Leke tedavisinde önemli olan, renk değişikliğine neden olan hücrelerin ciltteki derinliğidir. Cildin üst kısımlarında oluşan lekeler daha koyu renktedir, tedavileri daha kolaydır. Derin lekeler daha açık renktedir ve tedavileri daha zordur. Leke tedavilerinde kimyasal soyma işlemleri, enzimatik peeling işlemleri, roller tedavisi ve fraksiyonel lazer tedavileri uygulanabilir. Ancak bu tedaviler cildi güneşe karşı daha hassas duruma getirebilir. Güneş, lekelenmenin en önemli nedenleri arasındadır. Öncelikle etkili ve güvenilir bir güneş koruyucu ürünü kullanmak tedavinin en önemli aşamasıdır. Güneş koruyucu ürünler hem lekenin koyulaşmasını engeller hem de yeni leke oluşumunu önlemeye yardımcı olur. C vitamini, fitik asit, kojik asit, arbutin vb. maddeleri içeren renk açıcı ürünlerden oluşan özel krem ler leke tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar verir. 
 
MEZOTERAPİ RENK AÇIYOR 
 
Tedavinin üçüncü aşamasında dermatoloji uzmanı tarafından yapılan işlemler uygulanmaya başlanmalıdır. Bu tedaviler içinde peeling ve lazer işlemleri en etkili olanlardır. Bu işlemlerle birlikte PRP ve mezoterapi yöntemleri de uygulanabilir. 
 
AKNELERDEN KURTULUN 
 
Akne, derideki yağ bezlerindeki yağ üretiminin artması ve iltihaplanması sonucu ortaya çıkar. Erişkin yaşlarda ciltle uyumlu olmayan kozmetik maddelerin kullanılması, bazı ilaçlar ve hormonal hastalıklar akne oluşumuna neden olabilir. Akne tedavisinde etkili olan ve ağızdan alınan bazı antibiyotikler ve A vitamini ilaçları güneşe karşı hassasiyeti artırır. Ayrıca bu ilaçlar cildin kurumasına neden olur. Bu durumu önlemek için önerilen kremlerin yaz aylarında kullanılması konforlu değildir. Çünkü yaz aylarında terleme ile bu kremlerin etkisi kısa zamanda geçer. Özellikle bahar aylarında aktif aknelerin mutlaka tedavi edilmesi gerekir. 
 
TEDAVİ EDİLMEZSE İZLER OLUŞUR 
 
Sivilce, tedavi edilmezse bazı ciltlerde izlere neden olur. Bu izler kişilerin görünümlerini önemli ölçüde etkiler. Akne izlerinin tedavisinde en önemli nokta doğru dermatolojik muayenedir. Dikkatli bir muayene ile akne izlerinin değerlendirilmesi yapılmalı ve tedavi stratejisi buna göre belirlenmelidir. Akne izleri tedavisinde en sık kullandığımız yöntemler kimyasal soyma, fraksiyonel lazer uygulamaları, PRP, dermaroller uygulaması, dolgu injeksiyonları ve fraksiyonel radyofrekans sistemidir. 
 
MEZOTERAPİ İLE HER MEVSİM CİLDİNİZ PARLASIN
 
Derin akne izlerinde fraksiyonel radyofrekans ile birlikte PRP tedavileri olumlu sonuçlar verir. Tedavi ayda bir seans olarak yapılır ve iyi bir sonuç almak için toplam üç-dört seans yapılması gerekir. Radyofrekans ile cilt altı ısıtılarak kollajenin yeniden yapılandırılması sağlanır. PRP ile cilt altına salınan büyüme faktörleri, ciltteki hasarın onarılmasına ve izlerin azalmasına neden olur. Tedaviler tek başına yapılabildiği gibi kombine tedavi yapılırsa daha fazla etki sağlar. 
 
CANLI BİR GÖRÜNÜM SAĞLAR 
 
Ciltte yaşla birlikte oluşan kırışıklıklar, lekelenmeler ve cilt renginde matlaşma gibi problemlerin tedavisinde pek çok yöntem kullanılır. Cilt gençleştirme için uygulanan botoks ve dolgu injeksiyonları her mevsimde yapılabilir. Cildin mat rengini gidermek için uygulanan vitamin uygulamaları mezoterapi şeklinde yapılır. Mezoterapi cilde parlaklık ve canlı bir görünüm verir. 
bahar
gençleşmek
güzelleşmek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir