Medimagazin logo

"Günde 2 şişe maden suyu tüketin"

Gıdaları bayramda birdenbire sık tüketmek sindirim sistemi problemlerine ve kan şekerinin hızlı yükselmesine neden olarak çeşitli rahatsızlıklara yol açıyor. Bu durumda vücut dengesinin koruyabilmek sindirimi kolaylaştırabilmek için uzmanlar günde en az 2 şişe maden suyu tüketilmesini öneriyor.
Kaynak: SABAH
"Günde 2 şişe maden suyu tüketin"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Ramazan ayında günlük öğün sayısının azalması ve beslenme düzeninde meydana gelen değişiklikler nedeniyle, kişiler bayramda öğün sayısının artması ve daha fazla yemek yeme istediğinden ötürü bazı sindirim sistemi rahatsızlıkları ile karşılaşıyor. Geleneksel olarak bayramda ikram edilen şeker, çikolata ve hamur işleri gibi gıdalar kan şekerini hızla yükselten, enerji içeriği yüksek gıdalar. Bu gıdaları bayramda birdenbire sık tüketmek sindirim sistemi problemlerine ve kan şekerinin hızlı yükselmesine neden olarak çeşitli rahatsızlıklara yol açıyor. Bu durumda vücut dengesinin koruyabilmek sindirimi kolaylaştırabilmek için uzmanlar günde en az 2 şişe maden suyu tüketilmesini öneriyor.
 
Yeterli ve dengeli beslenme hayatın her döneminde önemli olduğu gibi Ramazan Bayramında da büyük önem taşıyor. Özellikle Ramazan ayının sıcak ve uzun günlerde yaşanmasından dolayı vücuttan kaybolan enerji ve sıvının bu dönem sonrasında yerine konulması gerekiyor. Uzmanlar yaz aylarında vücudun mineral dengesini korumak ve gün içerisinde kaybedilen sıvı miktarı ile birlikte mineralleri de geri kazanmak için maden suyu içmenin önemli olduğunu vurguluyor.
 
"SİNDİRİMİ SAĞLAYAN EN ETKİLİ DOĞAL İLAÇ MADEN SUYU"
 
Beypazarı Maden Suyu Uzman Doktoru Mehmet Kundakçı, orucun bitmesiyle bayramda göz açlığı, doyumsuzluk hissinin daha çok olduğunu belirterek, "Bayramda kan şekerinin kontrol altında olmasını, ani yükselişlerin ve düşüşlerin olmamasını sağlayan bir beslenme büyük önem taşır. Özellikle bayram ziyaretlerinde tüketilen şerbetli, hamurlu tatlılar ile şeker tüketimi artar. Yapılan ikramlara hayır demek çok zor evet ama "birazdan alayım' gibi geçiştirici cümlelerle ısrarcı ev sahiplerine karşı önlem alınabilir. Ramazan boyunca hareketsiz kalmanın ve geç saatte yemek yemenin doğurduğu bir sonuç olarak kabızlık problemleri ortaya çıkar. Yağlı, şekerli ve fazla miktarda yemekten dolayı kaynaklanan mide barsak şikayetleri artar. Vücudumuzun gereksindiği hem magnezyum ve kalsiyum gibi minerallerin sağlanmasında, hem de sindirim ve barsak sistemleri ve metabolizma üzerindeki olumlu ve sağlıklı etkileri nedeniyle, maden suyu günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Maden suyu sindirimi kolaylaştırır; Bir şişe maden suyu içerdiği karbondioksit gazıyla, tok karnına içildiğinde sindirimi uyarır. İnsan sağlığını dengeleyen bu içecek, sindirim kolaylığını sağlayan en etkili doğal bir ilaçtır" dedi.
günde
2
şişe
maden
suyu
için
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir