Medimagazin logo

Dengesiz beslenmeye bağlı şişmanlık kalbi yoruyor

Özel Side Anadolu Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Fatih Demircioğlu, dengesiz beslenmeye bağlı kilo alımının kalp krizini tetiklediğini söyledi.
Kaynak: CİHAN
Dengesiz beslenmeye bağlı şişmanlık kalbi yoruyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Demircioğlu, asrın hastalığı haline gelen obezitenin (vücutta yağ artımı) temelinde dengesiz beslenmeden kaynaklandığına dikkat çekti. Kalp sağlığının korunması için yağlı, tuzlu ve hamur ağırlıklı yiyeceklerden kaçınılması gerektiğini belirten Demircioğlu, kalp sağlığını ikinci korumada en önemli etkenin ise sabahları düzenli bir şekilde yürüyüş yapmayı tavsiye etti. Demircioğlu, şunları söyledi:

"Kalp sağlığını korumanın yolu dengeli beslenmeden geçiyor. Mideyi tıka basa doldurmak kalp sağlığına zarar verir. Kalbi yoracak aşırı yağlı ve tuzlu yiyeceklerden kaçınalım. Midemizi korursak kalbimizi de koruruz. Gelişigüzel gıda tüketerek dengesiz beslenmeyelim. Aşırı kilo kalp krizini tetikler. Vücudu hareketsiz hale getirir. Hantallaştırır."

TURİSTLER KALP SAĞLIĞINI DÜZENLİ YÜRÜYÜŞ YAPARAK KORUYOR

Demircioğlu, Manavgat'a tatile gelen ve yerleşik yabancıların kalp sağlığını korumaya özen gösterdiklerini söyledi. Tatile gelen yabancı konukların, ülkelerinde yaptırdıkları rutin sağlık kontrollerini Türkiye'de de yaptırdıklarını belirten Demircioğlu, Avrupalı yaşlı turistlerin kalp sağlığını korumak için kaldıkları bölgelerde düzenli sabah sporlarını yaptıklarını ifade etti. Demircioğlu, kalp sağlığı için başta sigara olmak üzere zararlı alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğini kaydetti.

dengesiz
beslenmeye
bağlı
şişmanlık
kalbi
yoruyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir