Medimagazin logo

Burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken 8 ipucu

Burun estetiği (Rinoplasti) operasyonlarından sonra belli noktalara dikkat etmek operasyonun olası komplikasyonlarını en aza indirmektedir. İşte burun estetiğinden sonra dikkat edilmesi gereken 8 nokta...
Burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken 8 ipucu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Son zamanlarda birçok estetik uygulama popüler hale gelmeye başladı. Güzellik algısının değişmesi ile birlikte kişiler kendilerinde belli değişimlere gitmeye başlamıştır. Yüz germe, burun estetiği, kaş kaldırma, saç ekimi gibi işlemler bu süreç içerisinde sayılabilir. 

Bu işlemlerde özellikle saç ekimi sonrası, burun estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. 

Burun estetiğinde ilk amaç sizin yüzünüze uygun burunu yaratabilmek, yüze bir simetri hissi verebilmektir. 

Bir insanla ilk karşılaştığınızda öncelikle gözlere odaklanırsınız, ancak burun bölgesindeki bir eğrilik veya şekil bozukluğu öncelikle dikkatinizi buruna yöneltecektir. Ancak yüzün ortasında simetrik, fark edilmeyen bir burun ise hedeften şaşmamamızı sağlayacaktır. Yalnızca simetrik görünüm değil sağlıklı bir nefesi de sağlayan burun estetiği ameliyatlarından sonraki süreç de öncesi kadar önemlidir.

Burun estetiği (Rinoplasti) operasyonundan sonra bazı noktalara dikkat etmek operasyonun olası komplikasyonlarını en aza indirir. Burun estetiğinden sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şu şekildedir:

1. Rinoplasti operasyonundan sonra bir süre kanama ve sızıntı riski olduğundan hastalara en az 1 hafta boyunca başlarını yüksek tutacak şekilde uyumaları önerilir.

2. Başın çok fazla hareket ettirilmesi burunda eğriliğe neden olabilir. Bu nedenle hastaların operasyon sonrasında mümkün olduğunca ani hareketler yapmaktan kaçınmaları önemlidir.

3. Operasyondan sonra oluşabilecek şişlik ve morarmanın önüne geçmek için 10-15 dakika aralıklarla buz uygulaması yapılmalıdır.

4. Ameliyattan sonraki birkaç gün, hastalar katı gıdalar yerine sıvı gıdalar tüketmelidirler.

5. Burun estetiğinden sonra yüzün yıkanmasında bir sakınca yoktur. Ancak yüz yıkanırken pansuman bölgesini ıslatmamaya dikkat etmek gerekir. Bunun yanı sıra, 6. uzmanlara göre hastaların operasyondan sonra 1 hafta boyunca duş almamalarında fayda vardır.

6. Burun estetiği operasyonları için genellikle sonbahar ve ilkbahar gibi havanın ne çok sıcak ne çok soğuk olduğu dönemler seçilir. Operasyondan sonra mümkünse hafta güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamak gerekir. Aksi takdirde yüzdeki ödemin iyileşmesi zaman alabilir.

7. Operasyonu gerçekleştiren doktor, hastaya bazı ilaçları kullanmasını önerebilir. Bu ilaçların düzenli kullanımı operasyon sonrasındaki olası ağrı ve enfeksiyon riskini en aza indirir.

  1. 8. Burun estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de düzenli kontrollerin yapılmasıdır.
burun estetigi
sac ekimi sonrasi
rinoplasti
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir