Medimagazin logo

Bebek yüz sırrı: Kulak arkası

Bebek gibi bir cilt için hazine kulak arkasında bulundu. Hiç güneş görmeyen bu bölgeden alınan hücreler geliştirilerek pırıl pırıl bir cilde sahip olmak mümkün
Kaynak: SABAH
Bebek yüz sırrı: Kulak arkası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Estetik operasyonla güzelliğin peşinden koşmak, artık tarih oluyor. "Şarap gibi" ve "bebek yüzlü" olmak isteyenler, yeni hazineyi kulak arkasında buldu. 
 
MUCİZEYİ ERENER TANITTI 
Güzelliği daim eden hücrenin kulak arkasında saklı olmasının sırrı ise bu bölgenin hiç güneş görmemesinden kaynaklanıyor. Dermatolog Dr. Erçin Özüntürk, Türkiye'de 'Fibrocell' adlı yöntemi uygulayan uzmanlardan biri. Özüntürk "Uygulamadan sonra mucize beliriyor" diye konuşuyor. Türkiye bu yöntemi ise sanatçı Sertab Erener sayesinde tanıdı. Sanatçının Almanya'da yaptırdığı kök hücre tedavisi ile ismini duyduğumuz "Fibrocell", artık Türkiye'de de yapılıyor. 
 
NASIL ELDE EDİLİYOR? 
Özüntürk, kök hücre tedavisiyle cildin bebek cildi gibi olacağını belirterek "Kulak arkasından mercimek tanesi büyüklüğünde bir adet doku biyopsisi ve hastanın kanını alıyoruz. Örnekler 24 saat içinde Sağlık Bakanlığı'nca ruhsatlı tam donanımlı laboratuara ulaştırılıyor. Kişinin kendi serumu kullanılarak, hücre üretimine alınıyor. İstenilen hücre sayısı ve yoğunluğu yaklaşık 1 ay içerisinde ulaşılarak 'Fibrocell' elde ediliyor. Birer ay ara ile toplamda 3 uygulama yapılıyor. Dokuyu kulak arkasından almamızın nedeni ise bu bölgenin hiç güneş görmeyen bebek cildi kadar temiz bir bölge olmasından" dedi. 
 
SİGARA-GÜNEŞ-SAUNA YASAK 
Bu uygulamayı yaptıranların cildinin pırıl pırıl ve aydınlık olduğunu belirten Özüntürk, uygulamadan sonra sigaradan uzak durulması gerektiğinin altını çizerek, sauna, solarium ve güneşin zararlı ve yasak olduğunu söyledi. 
bebek
yüz
sırrı
kulak
arkası
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir