Medimagazin logo

Atılmayan toksinler vücudu ele geçiriyor

Beslenme Danışmanı Dr.Gönül Ateşsaçan, toksinlerin zararlı etkilerinin insan vücudunuzda genellikle, yorgunluk, bitkinlik, kendini iyi hissetmeme, aşırı uyku ya da uykusuzluk, sinirlilik gibi ruhsal veya fiziksel sağlık sorunları olarak kendisini belli ettiğini söyledi.
Atılmayan toksinler vücudu ele geçiriyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Dr.Gönül Ateşsaçan toksinler ile ilgili olarak yaptığı açıklamada. “Detoks Nedir? De= arınmak, Toksin= zehir; Detoks zehirlerden arınmaktır. Vücudumuzdaki toksinleri atma yeri böbreklerden (idrar yolu ile), karaciğerden (barsaklar ve idrar yolu ile), akciğerlerden soluk alıp verme ile, barsaklar (dışkı ile) , deriden (terleme ile) atarız. Hastalıklardan kurtulmak ve sağlıklı bir yaşam, için tam bir arınma gerekmektedir” dedi.


Toksinler en çok kan damarlarında biriktiğini ve damar sertliği ve kalp damar tıkanıklıklarına yol açabildiğini dile getirenBeslenme Danışmanı Dr.Gönül Ateşsaçan, “Lenf bezlerinde birikiyor ise; devamlı hastalık hali, sık enfeksiyon ve sık grip geçirmeye, Lenf damarlarında birikiyor ise; fibromyalji, yaygın kas ağrıları ve devamlı yorgunluk hissine, Bağ dokuda birikiyor ise; kronik hastalıklar, romatizma, eklem rahatsızlıkları, selülit sorunlarına yol açabilmektedir Toksinler arttığında; atılım yapılamaz, hücrelerde, hücre aralarında, dokularda, damarlarda, bağırsaklarda, eklemlerde depolanır.

Sonuç: hastalıklar ve yağlanma, Bizler sağlıklı olduğumuzu düşünürken; aslında toksinler vücudumuzu hasta etmiş durumdalar. Yataktan yorgun kalkıyor musunuz? Sürekli huzursuzluk mu var? Midenizde sıklıkla şikayet hissediyorsanız? Beden detoksu, Alkali su barsak detoksu sağlar. Barsaklar için detoks yemeği, Karaciğer için özel detoks çayı ve yemeği, Fazla kahve çay içmek, katkılı gıdalar, genetiğiyle oynanmış gıdalar, baharatlar, beyaz şeker, yağlı gıdalar, kilonun yüksek olması ( beden kitle indexinin yüksekliği, bel kalça oranının yüksekliği, yağ oranının yüksekliği) , fazlaca sigara, alkol tüketimi, klorlu su, ağır metaller (kurşun , civa özellikle boyası dökülmüş binalar, amalgam diş dolguları , düşük kalitede makyaj malzemeleri) hepsi vücuttan atılmadığı taktirde birikme yapar” dedi.

toksi̇n
selüli̇t
huzursuzluk
yorgunluk
uyku sorunu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir