Medimagazin logo

Sağlık Bakanı: Aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak. COVID-19, artık griple nasıl mücadele ediliyorsa tıpkı öyle mücadele edilecek bir hastalıktır. 85 milyon müsterih olsun." ifadelerini kullandı
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Sağlık Bakanı: Aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu'nun Eris varyantı sebebiyle hayatını kaybettiği iddialarına yanıt verdi.

Dr. Ersin'in vefatının hekimleri üzecek şekilde adeta bir kara propaganda aracı olarak kullanılmaya başlandığını ifade eden Koca, "Bu propaganda, Eris varyantı sebebiyle, tıpkı salgının başlarındakine benzer, şu an için asla gerçekçi ve gerekli olmayan, bilimsellikten tamamen uzak tedbirlerin uygulanmasına ve aşı kampanyaları başlatılmasına yöneliktir. Her ürünün üreticisi gibi, aşı üreticileri de ürettikleri ürünün daha fazla alıcı bulmasını isteyebilirler. Ama bilim buna bakmıyor! Gereksiz bir ilacı kim kullanmak ister, onu hangi hekim önerebilir? Öneriyorsa, o tıp ahlakına bağlı bir hekim midir? Hastayla ilişkisi dışında, olası başka ilişkileri de akla gelmez mi?" dedi.

"Griple nasıl mücadele ediliyorsa öyle mücadele edilecek"

Yapılan açıklamaları spekülasyon olarak değerlendiren Koca, COVID-19'la mücadelede eski tedbirlere dönülmeyeceğini şu sözlerle açıkladı:

"Bilim adına bilime aykırı girişimlerde bulunanları ve ülkemizin gereksiz yere “sosyal bir depresyona” sürüklenmesinde sakınca görmeyenleri bilimin tarafsızlığını, sorumluluğunu üstlenmeye davet ediyorum. Kim ne derse desin, spekülasyonlardan hareketle, gerçekçi veriler olmadığı halde yapılmayacak olanı yapmayacağız. Sosyal depresyon da büyük bir sağlık sorunudur. 

COVID-19’la mücadelede, radikal tedbirler almaktan aşı uygulamasına, insanımızın sağlığı için ne gerekiyorsa hepsini, milletçe uyum içinde yaptık. Şimdi gündemde olan küresel ve yerel propaganda, eski tecrübenin haklı endişesinden hareketle bir boyun eğdirme çabasıdır. Boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz. Bu söz konusu bile olamaz. Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak. COVID-19, artık griple nasıl mücadele ediliyorsa tıpkı öyle mücadele edilecek bir hastalıktır. 85 milyon müsterih olsun."

 

Başhekim Dr. Ersin Mahmutluoğlu hayatını kaybetti

toplu asilama
covid19
tedbir
kapanma
fahrettin koca
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir