Medimagazin logo

Başhekim Dr. Ersin Mahmutluoğlu hayatını kaybetti

Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu akciğer enfeksiyonuna bağlı gelişen kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti
Başhekim Dr. Ersin Mahmutluoğlu hayatını kaybetti
Dr. Ersin Mahmutluoğlu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 29 Eylül'de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu'nun hayatını kaybettiğini açıkladı.

Koca açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi, arkadaşımız Dr. Ersin Mahmutluoğlu, akciğer enfeksiyonuna bağlı gelişen kalp yetmezliği nedeniyle tedavi altında olduğu Adana Şehir Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen, yoğun bakımdayken hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekânı Cennet olsun."

 

Başhekim için hastanede tören

Hayatını kaybeden Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Ersin Mahmutluoğlu için görev yaptığı hastanede tören yapıldı.

Tedavi gördüğü Adana Şehir Hastanesi'nde hayatını kaybeden Mahmutluoğlu için düzenlenen törene, ailesi ve yakınlarının yanı sıra mesai arkadaşları katıldı.

Hastane bahçesindeki törenin ardından Mahmutluoğlu'nun cenazesi, Karamustafalı Mezarlığı'nda kılınan namazın ardından toprağa verildi.

 

Bakan Koca: Dr. Ersin’in vefatı bir kara propaganda aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hayatını kaybeden Mahmutoğlu'nun COVID-19 nedeniyle vefat ettiği iddiaları üzerine açıklama yaptı. Koca açıklamasında şunlara yer verdi:

"Arkadaşımız Dr. Ersin Mahmutluoğlu adının karıştırıldığı tezvirattan incinmesin, nur içinde yatsın. Bilindiği gibi, Erzin Devlet Hastanesi Başhekimimiz Dr. Ersin Mahmutluoğlu’nu yakın bir tarihte kaybettik. Kendisine tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. 

Ne acıdır ki arkadaşımız Dr. Ersin’in vefatı, bilhassa hekimleri üzecek şekilde anılmaya, adeta bir kara propaganda aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu propaganda, Eris varyantı sebebiyle, tıpkı salgının başlarındakine benzer, şu an için asla gerçekçi ve gerekli olmayan, bilimsellikten tamamen uzak tedbirlerin uygulanmasına ve aşı kampanyaları başlatılmasına yöneliktir. Her ürünün üreticisi gibi, aşı üreticileri de ürettikleri ürünün daha fazla alıcı bulmasını isteyebilirler. Ama bilim buna bakmıyor! Gereksiz bir ilacı kim kullanmak ister, onu hangi hekim önerebilir? Öneriyorsa, o tıp ahlakına bağlı bir hekim midir? Hastayla ilişkisi dışında, olası başka ilişkileri de akla gelmez mi? Bilim adına bilime aykırı girişimlerde bulunanları ve ülkemizin gereksiz yere “sosyal bir depresyona” sürüklenmesinde sakınca görmeyenleri bilimin tarafsızlığını, sorumluluğunu üstlenmeye davet ediyorum. Kim ne derse desin, spekülasyonlardan hareketle, gerçekçi veriler olmadığı halde yapılmayacak olanı yapmayacağız. Sosyal depresyon da büyük bir sağlık sorunudur. Covid-19’la mücadelede, radikal tedbirler almaktan aşı uygulamasına, insanımızın sağlığı için ne gerekiyorsa hepsini, milletçe uyum içinde yaptık. Şimdi gündemde olan küresel ve yerel propaganda, eski tecrübenin haklı endişesinden hareketle bir boyun eğdirme çabasıdır. Boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz. Bu söz konusu bile olamaz. 

Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak. Covid-19, artık griple nasıl mücadele ediliyorsa tıpkı öyle mücadele edilecek bir hastalıktır. 85 Milyon müsterih olsun. Genç yaşta kaybettiğimiz hekim arkadaşımız bu yönden de talihsiz. Adı, etik dışı emel sahiplerinin dilinde. Kendisinin vefat nedeni çok açıktır. Dr. Ersin Mahmutluoğlu’nun 35 yaşından itibaren kalp yetmezliği rahatsızlığı vardı. Dr. Ersin, bu rahatsızlığına bağlı olarak gelişen hastalıklarıyla birleşen solunum yolu enfeksiyonu sebebiyle hayatını kaybetti. Yapılan 3 ayrı PCR testi sonucunda kendisinin Covid-19 olmadığı anlaşılmıştı. Buna rağmen, bilimsel mantıkla sağlaması yapılmış bir içerik sunuyormuş gibi görünerek, bilimsel karşılığı olmayan bir takım yorumlarda bulunanlar talihsiz bir davranış örneği sergilediler. Bugün konuşulanların ömrü kısa olacak, bilimin sözünün ömrü uzundur. Hekimliğin rengi beyazdır. Bir hekime, kara propaganda yakışmaz. Arkadaşımız Dr. Ersin Mahmutluoğlu adının karıştırıldığı tezvirattan incinmesin, nur içinde yatsın."

dr ersin mahmutluoglu
bashekim
erzin devlet hastanesi
Yorum (3)
nevzat kulukçu
dün boyun eğdiniz; aşı olmayana hayatı zindan ettiniz; motorda kendi halinde giden adamın karısını motordan indirip otobüse bindirdiniz. bugün tersine açıklama yapıyorsunuz. ne değişti de çomar, kara cahil dediklerinizin sözüne geldiniz?
4
Cevapla
hekim osman
solunum yolu enfeksiyonları içinde mevsimsel grip influenza'dar var. virulansı (hastalık yapma gücü) covid^den çok çok daha düşük. o bile 65 yaş üstü ve ek hastalıkları olanlar için ciddi tehdit. bakanlık bu sene personeline influenza (mevsimsel girip) aşısını acilen yaparsa çok yerinde olur.
7
Cevapla
ali özkurt
ben de, 39 yıllık sağlık profesyoneli bir eşi geçirdiği covid-19 enfeksiyonu sırasında yaşattırılan tıbbi ve beşeri rezaletler sonucu kaybetmiş sağlık profesyoneliyim. durumu kişiye özel mektupla sağlık bakanına arz etmiştim. ama bizi bir kere aramadığı gibi bir demeci de olmadı.
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir