Medimagazin logo

KOAH hastası 137 kez test yaptırdı, 138'inci de testi pozitif çıktı

Samsun'da 138 kez yeni tip koronavirüs (COVID-19) testi olan KOAH hastası Kaşif Sevinç'in son testi pozitif çıktı
Kaynak: AA
KOAH hastası 137 kez test yaptırdı, 138'inci de testi pozitif çıktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Özel bir hastanede, KOAH hastası Sevinç'in takibini yapan göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, Sevinç'in, COVID-19 salgını çıktığı günden itibaren hastalığı atlatamayacağı endişesi ile test yaptırdığını söyledi.

Özkaya, şöyle devam etti:

"Test yapılmaya başlandığı günden itibaren hemen hemen her gün test yaptırmış. İşin ilginç yanı şu, ilk aşısını yaptırana kadar testleri negatif çıkıyor. Aynı zamanda antikor testi de yaptırıyor. İlk aşısını 2021 yılının Mart ayında oluyor. Aşı olduktan sonra yine Kovid-19 testi ile antikor testi yaptırıyor. Testleri yine negatif çıkarken antikoru da olmadığı ortaya çıkıyor. İkinci Sinovac aşısını olduktan sonra antikorları artıyor. Yani hastalığa yakalanıp antikorları artmıyor, aşıdan sonra antikorları artıyor. O zamana kadar yaptırdığı tüm Kovid-19 testleri negatif çıkıyor."

İkinci aşısından sonra Sevinç'in Kovid-19'dan, antikorları oluştuğu için korunmaya devam ettiğini öne süren Prof. Dr. Özkaya, şunları kaydetti:

"Hastalığa yakalanma korkusu ile testlerine devam ediyor. Hastanın KOAH hastası olduğu için nefes darlığı bulunuyor. Bunun için her fırsatta Kovid-19 testi yaptırma imkanına sahip. Nefes darlığı yüzünden hiçbir doktor sorumluluk almadığı için her seferinde test yaptırabiliyor. 138. kez test yaptırıyor, dünyada bu kadar test yaptıran kimse yok. Aynı zamanda aşının bu kadar etkin olduğunu, yani antikor oluşturduğunu ve salgından koruduğunu da dünyada gösteren tek vaka."

Prof. Dr. Özkaya, hastanın son testinin pozitif olduğunu ancak aşılar sayesinde hastalığı evinde grip gibi geçirdiğini de sözlerine ekledi.

koah hastasi
samsun
kasif sevinc
koronavirus
covid testi
Yorum (4)
Hekim
bu haber bu ülkenin sağlık sisteminin nasıl çalıştığına dair yüz kızartıcı olarak sunulabilir ancak. bu nasıl bir aymazlık. i̇steyen istediği gibi gidip bakkaldan alır gibi test yaptırıyor. vergisini kim ödüyor. buraya ayrılan kaynaklardan kimler başka yerde çok daha etkili bir tedaviyi olamadı.
13
Cevapla
Teknisyen
daldır çıkar sanki boya kovası, testi çalışanlarda insan ve özellikle büyükşehirlerde 2 yıl boyunca sabahlara kadar teknisyeninden sekreterine filyasyon ekibine dek canları çıktı. neymiş beyfendi koah ım diye korkuyormuş hadi hesaplayın muayeneyi geçtim sadece tetkik ücreti 250x138=34.500 yazık ....
2
Cevapla
Osman Şimşek
sonuncusu da yalancı pozitiftir. olan vergilerimizle oluyor. yazık...
2
Cevapla
Ahmet KÜPELİ
bu haber aslında sağlık sisteminin nasıl suiistimal edildiğinin bir örneği olarak verilmeliydi. yazık ....çok yazık ...
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir