Medimagazin logo

İngiltere'de hastanelerden endişelendiren hamle… Maskeler geri mi dönüyor?

COVID-19 hastalarının sayısı, Nisan 2022'den bu yana bu yana en yüksek sayıya yükselirken İngiltere'deki hastaneler zorunlu yüz maskelerini geri getirmeye hazırlanıyor
Kaynak: Sözcü
İngiltere'de hastanelerden endişelendiren hamle… Maskeler geri mi dönüyor?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İngiltere'deki hastaneler, corona virüsü vakalarında son zamanlarda görülen artışı engellemek amacıyla maskeleri geri getirmeyi ve sosyal mesafe önlemlerini eski haline getirmeyi amaçlıyor.

Daily Mail’in haberine göre, İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi NHS’den alınan rakamlar, pazartesi günü virüs sebebiyle hastaneye kaldırılan yaklaşık 10.658 hasta olduğunu gösteriyor.

İngiltere genelinde enfeksiyonlar iki haftada ikiye katlandı, şu anda her gün yaklaşık 1.000 hasta, Covid-19 virüsüyle kabul ediliyor.

Hükümet: “Gelişmeleri takip ediyoruz"

Uzmanlar, vakalardaki en son artışın muhtemelen Omicron’un BA.4 ve BA.5 alt varyantları ile bağlantılı olduğuna inanıyor ve bu da toplam hasta sayısını, Nisan 2022’deki 16.600 zirvesinin üzerine çıkarabilir.

İngiltere hükümeti, gelişmeleri “çok hızlı” izlediğini, ancak henüz kısıtlamaları yeniden getirmeyi planlamadığını söyledi.

Cambridge Üniversite Hastaneleri de, güncellemenin “Covid-19’un daha fazla yayılmasını azaltmak ve hastalarla personeli güvende tutmak” olduğunu iddia etti.

covid19
hastane
maske
ingiltere
nhs
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir