Medimagazin logo

Çin'de COVID-19 salgınında nüfusun yüzde 82,4'üne virüs bulaştığı tahmin ediliyor

Çin'de Aralık 2022'de COVID-19 kısıtlamalarının kaldırılmasıyla ortaya çıkan salgın dalgasında nüfusun yüzde 82,4'ünün virüse yakalandığının tahmin edildiği bildirildi
Kaynak: AA
Çin'de COVID-19 salgınında nüfusun yüzde 82,4'üne virüs bulaştığı tahmin ediliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, yayımladığı raporda, aralık ve şubat ayları arasında dört kez yaptığı çevrim içi anketlerin sonuçlarını açıkladı.

Raporda, COVID-19'a yakalandığı bildirenlerin sayısının 19 ve 21 Aralık tarihlerinde zirve noktasına ulaştığı belirtilerek yaş, cinsiyet, meslek ve yerleşim yeri gibi demografik verilerden hareketle yürütülen projeksiyonlar sonucu, 7 Şubat itibarıyla nüfusun yüzde 82,4'ünün virüse yakalandığı tespiti yapıldı.

Merkez, ayrıca son 6 ayda hatırlatma dozu aşılarının virüsün daha fazla yayılmasını engellediği ve hastalık semptomlarını azalttığını bildirdi.

Çin'de COVID-19 salgının başından beri, "sıfır vaka" olarak adlandırılan, büyük çaplı kapanma, karantina ve seyahat kısıtlamalarını gerektiren salgın kontrol tedbirlerinin 7 Aralık 2022'de aniden kaldırılmasıyla vakalar hızla artmış, ülke bugüne dek görülen en büyük kitlesel yayılmayla karşı karşıya kalmıştı.

cin
covid19
salgin
virus
cin hastalik kontrol ve onleme merkezi
Yorum (2)
Gizem
çin virüsler için ateşlerle yakılsın
Cevapla
nevzat kulukçu
nooldu çekik gözlü? sıfır covid politikan vardı?
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir