Medimagazin logo

Roche Türkiye İletişim Ekibi büyüyerek güçleniyor

125. yılında, tanı ve tedavi alanlarında yarattığı değeri vurgulamak için iletişim alanında da dönüşüm yolculuğu başlatan Roche Türkiye, Roche Diagnostik ve Roche İlaç İletişim Ekiplerini tek bir çatı altında birleştirdi.
Roche Türkiye İletişim Ekibi büyüyerek güçleniyor
Nur Kara - Bahar Süral
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tanı ve tedavi alanlarında sağlık ekosistemine değer katma odağıyla 125 yıldır çalışmalarını sürdüren Roche, Türkiye’deki yapılanmasını güçlendirmeye devam ediyor. Daha fazla hastaya hızlı ve güvenilir çözüm sunma hedefini desteklemek için dönüşüm sürecine devam eden Roche Türkiye, bu kapsamda iletişim stratejisini de yeniledi.

Roche Diagnostik ve Roche İlaç iletişim ekiplerinin tek bir çatı altında birleşmesiyle oluşan Roche İletişim Ekibi, tanı ve tedaviye birlikte odaklanarak daha güçlü bir iletişim stratejisi ile faaliyetlerini sürdürmeyi hedefliyor. Ocak ayı itibarıyla ekibe katılan Bahar Süral ve yaklaşık 3 yıldır Roche Diagnostik Türkiye’nin iletişim süreçlerinden sorumlu olan Nur Kara, Roche İletişim Ekibine liderlik edecekler. 

Bahar Süral, Nur Kara, Duyşen Namlı, Öner Adıyaman, Naz Kocaoğlu, Defne Gülmez ve Zeynep Yılmaz’dan oluşan Roche Türkiye İletişim Ekibi, 360 derece iletişim çalışmalarıyla faaliyetlerini sürdürecek.

Bahar Süral, Kurumsal İletişim Lideri olarak Roche ekibine katıldı

Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde devam eden Bahar Süral, lisans eğitimini tamamlayarak 1999 yılında Roche Müstahzarları bünyesinde Jr. Ürün Yöneticisi pozisyonunda göreve başladı. Kariyerinin ilk 11 yılında Roche, Boehringer Ingelheim, AstraZeneca, Johnson & Johnson ve Novo Nordisk’in pazarlama birimlerinde görev alan Bahar Süral, 2011 yılında Novo Nordisk Kurumsal İletişim Müdürü olarak atandı. 2017 yılında Novartis bünyesine katılan Bahar Süral, Kurumsal İletişim Lideri olarak görev yaptı. Bahar Süral, 2022 Ocak ayı itibarıyla Roche Türkiye Kurumsal İletişim Lideri olarak görev yapmaya başladı.

Nur Kara, Kurumsal İletişim Lideri olarak Roche Diagnostik ile birlikte İlaç iş biriminin de iletişim çalışmalarından sorumlu olacak

Yaklaşık 15 yıldır farklı sektörlerde kurumsal iletişim rollerinde yer alan Nur Kara, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Latin Dilleri Edebiyatı ve Felsefe bölümünde tamamladı. 2004 yılında ise Londra Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama Yönetimi eğitimi aldı. Kurumsal iş hayatına ilk olarak DiaSa Sabancı'da Reklam ve Halkla İlişkiler Uzmanı olarak başlayan Nur Kara, yaklaşık 8 yıl DHL Express Türkiye'de Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalıştı. 2019 yılından bu yana ise Roche Diagnostik Türkiye'nin hem iletişim çalışmalarına liderlik ediyor hem de şirketin çevik dönüşüm ekibinde Scrum Master olarak rol alıyordu. Nur Kara, son olarak, Roche Türkiye Kurumsal İletişim Lideri olarak Diagnostik ile birlikte İlaç iş biriminin de iletişim çalışmalarından sorumlu olacak.

Roche Hakkında

İnsanların yaşamlarını iyileştiren bilimsel ilerlemelere odaklanan Roche, ilaç ve tanı araçları alanında öncü global şirketler arasında yer almaktadır.  Her hastaya doğru tedaviyi en doğru şekilde verme stratejisi, İlaç ve Diagnostik’in gücünü aynı çatı altında toplayan Roche’u, kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri alanında lider haline getirmiştir.  

Roche; onkoloji, immünoloji, bulaşıcı hastalıklar, oftalmoloji ve nöroloji konularında tam anlamıyla farklılaşmış ilaçlara sahip, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketidir. Roche ayrıca in vitro diagnostik ve doku bazlı kanser tanısında da dünya lideri olup, diyabet yönetiminde öncüdür.

1896 yılında kurulan Roche, hastalıkları önlemenin, tanı ve tedavi etmenin ve topluma sürdürülebilir bir katkıda bulunmanın daha iyi yollarını bulmak amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.  Şirket ayrıca, ilgili tüm paydaşlarla birlikte çalışarak hastaların tıbbi yeniliklere erişimini artırmayı da amaçlamaktadır. Roche tarafından geliştirilen ve aralarında yaşam kurtaran antibiyotiklerin, antimalaryallerin ve kanser ilaçlarının da yer aldığı 30’dan fazla ilaç, Dünya Sağlık Örgütü’nün Model Temel İlaç Listesi’nde yer almaktadır. Roche, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) 13 yıl arka arkaya İlaç Endüstrisinde en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. 

Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Roche Grubu, 2020 yılı itibariyle 100’ün üzerinde ülkede 100 binden fazla çalışanıyla faaliyet göstermektedir. 2020 yılında Ar-Ge çalışmalarına 12.2 milyar İsviçre Frangı yatırım yapan Roche’un toplam satışı 58.3 milyar İsviçre Frangı olarak gerçekleşmiştir. Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir. Ayrıntılı bilgi için www.roche.com adresini ziyaret ediniz. 

Bu açıklamada kullanılan veya bahsedilen tüm ticari markalar yasalarla korunmaktadır.

roche
roche türkiye
bahar süral
nur kara
iletişim ekibi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir