Medimagazin logo

Roche Tıp Araştırma Ödülleri başvuruları başladı

<p> 14. Roche Tıp Araştırma Ödülleri için başvuruların başladığı bildirildi.</p>
Roche Tıp Araştırma Ödülleri başvuruları başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul (AA)- 14. Roche Tıp Araştırma Ödülleri için başvuruların başladığı bildirildi.

Roche'dan yapılan açıklamada, bu yıl 14. kez düzenlenen Roche Tıp Araştırma Ödülleri için son başvuru tarihinin, 1 Mayıs 2009 olduğu kaydedildi.Açıklamada, Roche'un "Türkiye'de hekimlerin temel ve klinik uygulamalı tıp alanlarında yapacağı yüksek ve özgün nitelikteki bilimsel araştırmaları özendirmek" amacıyla 1992 yılından bu yana düzenlediği Tıp Araştırma Ödülü'nün bu yıl "Nefroloji" dalında verileceği ifade edildi. Açıklamada, yarışmaya katılan araştırmaların, nefroloji alanında araştırmaları ile tanınan bilim insanlarının hakem görüşleri alınarak, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ayhan'ın başkanlığını yapacağı bir jüri tarafından değerlendirileceği belirtildi.

Açıklamada, adayların, eserleri ve başvuru formuna ekli olarak akademik ve profesyonel kimliklerini belirten özgeçmişlerini, yayın listelerini, yayınlarına yapılan atıflarla ilgili notları son başvuru tarihine kadar iletmeleri gerektiği hatırlatıldı.

Kurumlar veya başka kişiler tarafından önerilen eserlerde ise sahiplerinin yazılı izinlerinin başvuruya eklenmiş olarak teslim edileceği ifade edilen açıklamada, birinci olan araştırmanın 15 bin, ikinci araştırmanın 10 bin ve üçüncü olan araştırmanın ise 7 bin 500 TL ile ödüllendirileceği bildirildi.

roche
tıp
araştırma
ödülleri
başvuruları
başladı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir