Medimagazin logo
Pnömokok aşısına ödül
<p> Ölüme yol açan pnömokok hastalıklarından ve orta kulak iltihabına neden olan bakterilerden koruyan pnömokok aşısı, ViE 2010 ödülüne layık görüldü</p>
Pnömokok aşısına ödül
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ölüme yol açan pnömokok hastalıklarından ve orta kulak iltihabına neden olan bakterilerden koruyan pnömokok aşısı, ViE 2010 ödülüne layık görüldü

İSTANBUL - Aşı endüstrisinde hizmet veren şirketlerin başarılarının değerlendirildiği, dünyanın en saygın ödüllerinden ViE 2010 ödülünü, pnömokok aşısı ile GlaxoSmithKline (GSK) kazandı.

Aşı endüstrisine olumlu katkısı olan şirket ve bireylerin çalışma ve başarılarını onurlandırmak amacıyla düzenlenen ViE 2010 ödülünü (Vaccine Industry Excellence–Aşı Endüstrisi Mükemmelliyet Ödülleri), 20 Nisan’da Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen Dünya Aşı Kongresinde düzenlenen törenle verildi.

ViE ödülleri her yıl aşı endüstrisine olumlu katkısı olan şirket ve bireylerin çalışma ve başarılarını onurlandırmak ve bunların farkındalığını artırmak amacıyla düzenleniyor. Pnömokok aşısı, ölüme yol açan ciddi pnömokok hastalıklarından ve orta kulak iltihabının nedeni olan bakterilerden korunmayı sağlayan bir aşı olması nedeniyle bu ödüle layık görüldü.

Aralarında zatürrenin de bulunduğu bir çok hastalığa yol açabilen pnömokok bakterisi dünyada 5 yaş altındaki çocukların en ölüm nedenleri arasında bulunuyor. Bu bakterinin neden olduğu hastalıklardan yılda yaklaşık 1.600.000 kişi yaşamını yitiriyor. Ölenlerin 800.000’ini, büyük çoğunluğunu az gelişmiş ülkelerden olmak üzere çocuklar oluşturuyor.

pnömokok
aşısına
ödül
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300