Medimagazin logo

YYÜ Tıp Fakültesi Hastanesi 2 ay sonra tamamlanıyor

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin inşaatı 2 ay sonra bitecek. Hastanenin inşaatı bittiğinde Van, ikinci 5 yıldızlı otel konforundaki hastanesine kavuşmuş olacak.
YYÜ Tıp Fakültesi Hastanesi 2 ay sonra tamamlanıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Bir hafta önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan 510 yataklı 5 yıldızlı otel konforundaki hastanenin bir benzeri de YYÜ Zeve Yerleşkesi'nde yapılıyor. 15 bin kapalı, toplam 50 bin metrekare alan üzerine kurulan 400 yataklı Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi inşaatının da 2 ay sonra biteceği bildirildi. Hastane, tefrişatının ardından hasta kabulüne başlayacak. 
 
Yapımı devam eden hastane inşaatında incelemelerde bulunan Van Valisi Münir Karaloğlu, yüklenici firma yetkilisinden bilgi aldı. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal da Karaloğlu’na eşlik etti. Acil servis, ameliyathane, poliklinikler, idari hizmet birimlerini de gezen Karaloğlu, daha sonra Zeve Yerleşkesi'nde bulunan ve yapımı tamamlanan Morfoloji Bölümü’nü de gezdi. Morfoloji Bölümü'ndeki incelemelerini tamlayan Karaloğlu, Van Kedievi’ni de gezdi. 
 
YYÜ Van Kedisi Araştırma Merkezi Müdürlüğü Kedievi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Karaca tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, yenidoğan kedilerin bulunduğu bölümleri gezerek bilgi aldı. Karaloğlu, görevlinin getirdiği Van Kedisi’ni kucağına alarak bir süre sevdi. Daha sonra bina dışında dişi kedilerin bulunduğu ‘dış bahçe’deki kedilerle de bir süre ilgilenen Karaloğlu, daha sonra sosyal tesislerin bulunduğu Van Denizi sahilini gezdikten sonra kampus alanından ayrıldı.
yyü
tıp
fakültesi
hastanesi
2
ay
sonra
tamamlanıyor
Yorum (1)
kvc
vanda kocaman kalp damar cerrahisi hastanesi var,içi güzel ama ameliyat yapılmıyor. hastanenin güzel olması bir şey ifade etmiyor, içini dolduracak kaliteli adamlar lazım. halk da bunun çok iyi farkında. van tıp fakültesi 10 yıl önceki ekibiyle küçücük hastanede çok güzel işler yapmıştı, ama şimdi o ekip gitti ve vanda hizmet iyileşmedi.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir